Na střeleckém koncertu se podílelo hned šest ze sedmi hráčů úřadujícího šampiona. Hattrickem se blýskly Prochászka, Ambruz a Teplanský. Naopak jako jediný se do statistik nezapsal Peter Sloboda. Gólová asistence byla upřena i brankáři Romanu Sentešimu.

O osudu zápasu bylo rozhodnuto záhy, protože CSKA vedlo v 5.minutě už 4:1. V úvodu závěrečné části vedl favorit dokonce o deset branek, ale Vlci v závěru zápasu výsledek alespoň zkorigovali na konečných 13:7.

„Je to dobrý výsledek. V závěru už nám sice docházeli síly, ale naštěstí jsme to dokázali uběhat,“ řekl po utkání nejproduktivnější hráč CSKA Peter Prochászka.

Obě mužstva nastoupila do zápasu bez několika stabilních hráčů. CSKA chyběly opory Helt, Petrovič i Bolebruch. Dva ze tří zmiňovaných hráčů přesto byly v zápise uvedení. „Kde jsou, to neví ani pan Mecl,“ smál se Prochászka.

„Rehabilitují,“ reagoval s úsměvem šéf CSKA Libor Mecl. „Všichni jsou nemocní, mají chřipku,“ omluvil nakonec spoluhráče Prochászka.

Podobně na tom ale byl i soupeř. „Někteří hráči jsou nemocní, jiní mají práci. V poslední době nás chodí strašně málo,“ přiznal Michal Šťastný.

Hodonínským Vlkům sice zkušenosti nechybí, ale letos je na jejich hře absence mladých hráčů znát až příliš. „Potřebovali bychom získat nějakých mladých kluků, kteří v našem týmu nejsou,“ přitakal Šťastný.

Dvě třetiny zápasu působili Vlci hodně ospalým dojmem. Stejně jako v minulých zápasech navíc doplatili na hrubé chyby v defenzivě. „Začátek jsme vůbec nechytli. Dostali jsme hodně laciných gólů po hrubých individuálních chybách,“ sdělil Šťastný.

Poraženému týmu příliš nepomohl ani brankář Dominik Křižka. Mladý gólman sice vyloženě nezklamal, ale ani parádním výkonem se chlubit nemůže. „Gólman nám také moc nepomohl,“ uvedl Šťastný.

CSKA vedlo v úvodu závěrečné části 13:3. Vlci ale nakonec přece jen zabrali a čtyřmi góly zápas alespoň zkorigovali. „Dvě třetiny byly z naší strany hodně špatné. V závěrečné třetině jsme trošku zabrali, ale celkově nám chybělo i více štěstí,“ pravil Šťastný.

Poslední vítěz okresní hokejbalové ligy si tak díky třetí výhře v řadě upevnil třetí místo. „Dokázali jsme naplno bodovat potřetí v řadě, takže jsme spokojení. Myslím, že jsme v této sezoně ještě neřekli poslední slovo,“ pronesl Prochászka.

Vlci se po nevydařeném vstupu do sezony malinko zvedli, ale cesta do vyřazovacích bojů je ještě hodně dlouhá. „Už by to mělo být lepší. Střelecky se nám celkem daří. Pokud se začnou prosazovat i obránce, začneme lépe kombinovat, věřím, že naše výkony půjdou nahoru,“ řekl Šťastný.

SK CSKA Větrná Hůrka – Vlci Hodonín A 13:7 (5:1, 6:2, 2:4)

Branky: 1., 10. a 33. Prochászka, 3., 19. a 21. Ambruz, 4., 23. a 34. Teplanský, 5. a 17. Valovič, 17. Korčák, 27. Plačko – 27. a 35. Štencl, 38. a 42. Wölfel, 2. Režný, 28. Zvařič, 34. Trs.

Rozhodčí: Orság

Vyloučení: 4:1, Využití: 0:2.

CSKA: Senteši – Valovič, Korčák – Prochászka, Plačko, Ambruz, Teplanský, Sloboda.

Vlci A: Křižka – Wölfel, M. Šťastný, Režný, Lacko – Zvařič, Čajka, Trs, Kukol, Štencl.