„Při tvorbě letošního programu jsme se shodli na tom, že dvacáté výročí musí na festivalu nějakým způsobem zaznít. I proto jsme letos dali větší prostor kapelám z regionu. Zároveň jsme se rozhodli, že zavzpomínáme na historii, z čehož vznikl seriál rozhovorů s lidmi, kteří jsou pro historii festivalu důležití, ať už to byl dlouholetý dokumentátor Lada Vyskočil či Staňa Valášek, který stál u zrodu festivalu," přiblížil přípravy na jubilejní ročník tasovského festivalu Petr Lukeš s tím, že všechny rozhovory jsou dostupné na webových stránkách Besedy.

A vstřícný krok organizátorů si pochvalovaly i samy kapely. Například hodoníští Like Fool se v Tasově představili po pěti letech. „Mohli by zde sice být i tři rockovější kapely za den, ale lidi se baví, takže je to paráda. My už sice patříme na vedlejší pódium, ale jeho výhoda je ta, že je více klubovější a lidi zde byli perfektní, takže jsme spokojení," zhodnotil frontman kapely Martin Chalupa.

Atmosféru festivalu si užívala většina účinkujících. Hned několika přídavky potěšily o sobotním večeru bratislavské legendy Vidiek. „Publikum bylo fantastické. Vždy, když někam přijedeme, jdu si stoupnout do publika a sleduji ho. Zatím nás ještě nikdy nevypískali," pousmál se osobitý zpěvák Vidieku Jano Kuric, kterého oslovila i čistota a krása obce Tasov, stejně jako okolní krajina. „Velmi se mi zde líbilo. Pahorky v pozadí byly krásné. Navíc jsem měl přichystané dvě lahve červeného, takže v pořádku," vyznal se Kuric.

Letošní jubilejní ročník si pochvalovali i organizátoři. A v čem vidí jeho jedinečnost? Kromě originální polohy a dobrého zázemí Topolového hájku je to především široký hudební záběr. „Beseda se těší podpoře diváků i přesto, že na rozdíl od většiny letních festivalů nevsází na mainstreamová jména," řekl ředitel festivalu Tomáš Ševčík.

Jakým směrem se bude dalších minimálně dvacet let festivalu ubírat, ale zatím nechtěli předjímat. „Je to těžké říct. Hlavní metu jsme již totiž dosáhli. Zní to sice hloupě, ale pro nás je to spokojený návštěvník," uzavřel Lukeš.