Hodonínská odchovankyně s úsměvem přiznává, že je to sice hezká shoda, jenže sedmička její šťastné číslo není. „Mám radši ty sudá, narodila jsem se totiž osmého června. Každopádně jsem šťastná, že budu moci startovat na olympiádě. To je pochopitelné," říká Matelová.

Na rozdíl od svých kolegů z reprezentace nebyla údajně v posledních dnech vůbec nervózní. Byla si téměř na sto procent jistá, že jí nominace neuteče. Výkonností vzestup v posledních šesti měsících se odrazil na posunu ve světovém žebříčku, kde jí patří třiaosmdesátá příčka. „Světová federace stejně všechny ty nervózní hráče zaskočila. Měli jsme informaci, že poslední jména do turnaje vydá na konci května a nakonec to bylo o dva týdny dřív. Ani jsem to ještě nestihla oslavit. Ale to si nenechám jít, je to jeden z největších úspěchů v mé kariéře," tvrdí hráčka bundesligového Düsseldorfu.

Až doposud totiž za jednoznačně největší úspěch považovala bronz ze soutěže družstev na evropských hrách v Baku. „Ano, mám už také bronz ze soutěže družstev na mistrovství Evropy, ale turnaj v Baku byl přece jen výš. Olympiáda je ale individuální soutěž, takže byť je šance přivézt z Ria nějakou medaili téměř nulová, samotná kvalifikace na turnaj a následná účast je neskutečný úspěch," říká bývalá studentka hodonínské obchodní akademie.

Nulovou šancí na medailový úspěch pod pěti kruhy Hana Matelová myslí nadvládu čínských a další asijských hráček, které budou v Brazílii bojovat o pocty nejvyšší. Česká reprezentantka se na loňském mistrovství světa probojovala mezi dvaatřicet nejlepších stolních tenistek a s podobným výsledkem by byla určitě spokojena i v Riu. „Je to pořád stejné. Šance na úspěch je závislá na štěstí při losování. Dostat na úvod některou z hráček první desítky světového žebříčku prakticky znamená konec nadějí. Ve sportu se samozřejmě může stát cokoliv, ale nejlepší Číňanky světa porazit nemohu. Ony jsou prostě výkonnostně někde úplně jinde. Ale na druhé straně s trochou štěstí při losování se určitě dá projít do druhého třetího kola a pak je to úspěch jako hrom. Budu se snažit užít si každý zápas a pochopitelně udělat maximum proto, aby jich bylo co nejvíc," pronesla.

Přemýšlet o losování olympijského turnaje, těšit se na atmosféru svátku všech sportovců, to jsou věci, které ještě na konci loňského roku Hanu Matelovou příliš nezajímaly. V žebříčku byla na začátku druhé stovky, a navíc až třetí Češkou. „Mým odchodem do Německa se hodně věcí změnilo. Začala jsem mnohem víc na sobě pracovat, prakticky ihned jsem začala hrát lépe a vyhrávat těžké zápasy. Dařilo se nám v Baku, zahrála jsem dobře na mistrovství světa a taky na lednovém German open. Najednou jsem v březnovém žebříčku přeskočila Renátu Štrbíkovou a atakovala osmdesáté místo na světě. To bylo skvělé," uvedla Matelová.

Ta sice stejně jako další české reprezentantky v olympijské kvalifikaci neuspěla, nakonec však právě díky postavení na světovém žebříčku bude společně s Ivetou Vacenovskou, Lubomírem Jančaříkem a Dmitrijem Prokopcovem v Rio de Janeiru hrát. „Určitě se na turnaj připravím co nejlépe," slíbila Matelová, která bude nejprve trénovat v Česku a až pak se na měsíc přesune do Německa.

Nyní ale po náročné sezoně především dobíjí baterky. „Teď už třetí týden odpočívám, a co nevidět začnu pracovat na fyzičce," prozradila na závěr své plány a letošní olympijské léto.