Nový předseda okresního hokebalového svazu Břetislav Mráz neobdržel přihlášku od předloňského mistra CSKA Větrná Hůrka. Kyjov a Sudoměřice se rozhodly hrát vyšší soutěž.

Nové vedení slibuje dodržování pravidel a zvýšení kvality. „Hlavním úkolem je dodržování pravidel hokejbalu,“ řekl nový předseda Okresního hokejbalového svazu Břetislav Mráz. Ten ve funkci nahradil Petra Mačíka. Vedení ligy bylo v minulé sezoně několikrát terčem velké kritiky. Většině týmů se nelíbily neoprávněné starty slovenských hráčů v dresu CSKA. „Porušování pravidel a někdy až nesmyslné rozhodnutí často vedli k obrovské vlně kritiky na bývalé vedení. Nic podobného se pod novým vedením okresní ligy stávat nebude,“ tvrdí Mráz.

Nové vedení by mělo pomoci k uklidnění situace a dalšímu rozmachu hokejbalu. Letos se o mistrovský pohár porve osm týmů. „Po minulém ročníku jsem snížený počet týmů čekal. Pro některé mančafty totiž byla pravidla až na druhém místě,“ pravil Mráz.

Mezi největší kandidáty na titul opět patří obhájce trofeje hodonínský Rigum, lepšící se Dolní Bojanovice a stabilní účastník okresky Gladiators Hodonín. „Letos máme v soutěži osm vyrovnaných týmů. Žádného jasného favorita mezi nimi nevidím,“ říká Mráz, který zároveň doufá, že nadcházející ročník bude minimálně stejně kvalitní jako ten minulý.

Béčko Rigumu je i letos jasným favoritem, přestože většina hodonínských hráčů bude znovu hrát na dvou frontách. Vedle okresní ligy budou někteří borci nastupovat v národní hokejbalové lize. Mezi nejvytíženější muže bude patřit i samotný Mráz. Výborný střelec hraje za oba týmy Rigumu, od léta navíc celé okresní lize šéfuje. „Určitě všechno bez problémů zvládnu,“ je přesvědčen nejproduktivnější hráč minulé sezony.

Mladý předseda informoval i novém jízdním řádu okresní ligy. „Základní část se bude hrát tříkolově. Do play off jde šest týmů, první dvě mužstva automaticky postupují do semifinále a zbylé čtyři mančafty se poperou o postup ve čtvrtfinále,“ uvedl Mráz.

Další ročník startuje poslední sobotu v září. „Očekávám kvalitní sezonu. Sice je méně týmů, ale podle soupisek, které jsem obdržel, bude letošní ročník určitě hodně kvalitní a vyrovnaný,“ míní Mráz.