Olomoucká divácká kulisa se může těšit na zajímavou a atraktivní házenou. Oběma týmům se vydařily poslední zápasy. Hanačky postoupily v Challenge cupu do osmifinále přes Polky, Veselanky vydřely výhru nad obhájcem české titulu – pražskou Slavii.
Obě družstva se v této sezoně už jednou střetla – v evropském poháru. Veselanky koncem září prohrály na Hané vysoko 15:29. „Od toho utkání už uběhlo dost času. Více jsme se sehráli. Jedeme do Olomouce uhrát pěkný výsledek, tedy bodovat,“ věří veselský trenér Ivan Pompoš.
Olomoucké Dámy s celou řadou reprezentantek jsou v interlize na třetím místě interligy, v únoru je čeká osmifinále Challenge cup v rumunské Brăile, čím to? „Družstvo je již čtyři roky pohromadě, navíc přibyla střelkyně Vašková. Olomouc má také vynikající brankářky Černou s Raníkovou,“ zamyslel se Pompoš.
Toho nyní trápí právě gólmanky. „Cením si vítězství nad Slavií, ale brankářky nejsou v ideální formě,“ pokračuje veselský kouč. Druhým problémem jsou závěry zápasů. „Děvčata si myslí, že se již nemůže nic stát… Pokusíme se to vyřešit jiným stylem střídání,“ poodhalil taktické karty Ivan Pompoš.
V duel o to, kdo bude nejlepším českým interligovým celkem i na začátku nového roku, se rozhodne v sobotu v podvečer v hanácké metropoli.