Cesta do Anglie tak vede přes švýcarský Luzern. Právě na tamním jezeře se čeští reprezentanti o postup na olympiádu porvou. „Dáme do toho s Petrem úplně všechno,“ slibuje Viktora. Jednadvacetiletý veslař je před důležitým závodem kariéry realistou. „Šance na postup je třicetiprocentní,“ uvědomuje si Viktora.

Hodonínský závodník má za sebou velmi dobrý rok. Na mistrovství České republiky byl Viktora první. Na republikových a mezinárodních regatách získal osm vítězství.

Odchovanec VK Hodonín se neztratil ani mistrovství Evropy. V Plovdivu obsadil ve dvojskifu lehké váhy dvanácté místo. Na světovém šampionátu U23, který se konal v nizozemském Amsterdamu, skončil devátý. „Výsledky byly dobré, řekl Viktora.

Ten si svými výkony vysloužil pozornost odborné komise, která známého okresního sportovce ocenila druhým místem v anketě Nejúspěšnější sportovec Hodonínska za rok 2011.

„Moc si toho vážím, takové ocenění vždy potěší,“ uvedl Viktora.

Sympatický mladík na slavnostním vyhlášení nechyběl několik posledních let. „Už to nějaký rok bude,“ usmívá se. Ve Veselí nad Moravou, kde se akce uskutečnila, se mu líbilo. „Já jsem si to na podiu užil. Večer dobrý, jídlo paráda,“ pochvaloval si.

Snad Viktorovi dobrá nálada vydrží až do kvalifikačního závodu, který se v Luzernu jede v rámci světového poháru. „Jediný závod rozhodne o všem,“ uvědomuje si Viktora.

Ten bude k postupu potřebovat dobré podmínky, štěstí a kvalitní spánek. „Bude se ale muset sejít víc věcí,“ ví hodonínský závodník. „Tedy spíše asi všechno,“ doplnil se smíchem.

Viktora sází hlavně na sehranost. S parťákem Čablou si rozumí, na vodě jim to spolu klape. „Ale ostatní páry spolu jezdí několik let, takže ta sehranost zase taková výhra není,“ pravil.

Ještě předtím, než budou čeští reprezentanti bojovat o postup na olympijské hry, ale musí hodonínský veslař společně s kolegou Čablou zvládnout kontrolní závody. „Na nich musíme s Petrem uhájit naše postavení,“ říká Viktora.

Hodonínský závodník se na vrchol letošní sezony intenzivně připravuje. Viktora v zimě vyměnil tréninky na vodě za trenažér a posilovnu. V rámci přípravy si vyjel i na běžky. „Byli jsme v Nové Lhotě pod Javořinou, kde jsou běžecké tratě. Ale beru to spíše jako relax, chtěl jsem odpočinout od trenažéru,“ uzavřel Viktora.