Devatenáctiletá sportovkyně má za sebou povedený rok. I když rodačka ze Vnorov vyměnila školu, klub i trenéra, tak v novém prostředí se rychle adaptovala a v barvách USK Praha začala sbírat úspěchy a medaile. „Bylo to takové zajížděcí období. Začala jsem v nové skupině, seznamovala jsem se s prostředím i novým trenérem Ivo Pitákem. Některé závody se mi podařily víc, jiné méně. Jsou věci, které mě mrzí, ale na druhé straně mohu letošní rok hodnotit úspěšně," prohlásila Korvasová.

Nadaná běžkyně, která s atletikou začínala v devíti letech, získala zlato na mistrovství České republiky juniorů v hale na tři kilometry, na poloviční trati byla třetí.

Studentka sportovního gymnázia v Jilemnici se letos zúčastnila i půlmaratonu v Praze, kde celkově mezi ženami skončila jako druhá nejlepší Češka třináctá. Na evropském šampionátu juniorů, který hostilo Švédsko, obsadila v chůzi na deset kilometrů dvacátou příčku.

Parádní výkony Korvasová předvedla hlavně na mistrovství Evropy v běhu do vrchu, když na ostrově Madeira byla čtvrtá v jednotlivcích a druhá v soutěži družstev. Podobně si šikovná sportovkyně vedla i ve Walesu, kde na mistrovství světa v běhu do vrchu byla čtvrtá a v družstvech znovu brala zlato. „Škoda, že jsem si zlomila klíční kost. Zranění mě trochu zabrzdilo. Paradoxně jsem nepřišla o žádnou akci, ale tréninkový proces byla narušený," řekla Korvasová, mezi jejíž záliby patří četba a studium jazyků.

Nadaná závodnice se letos představila i na mistrovství České republiky v silniční cyklistice. V časovce žen skončila šestnáctá, v hlavním závodě na devadesát kilometrů obsadila třinácté místo. Za své úspěchy byla Korvasová oceněna i na slavnostním vyhlášení neúspějších sportovců obce Vnorovy za rok 2015. V oblíbené anketě znovu ovládla kategorii dorostenek a juniorek. „Je to rodná vesnice, takže si toho cením moc," přiznala sympatická blondýnka.

Nyní se hodonínská odchovankyně, která v současnosti hájí barvy USK Praha, začíná připravovat na další sezonu. Ještě před Vánocemi čeká devatenáctiletou běžkyni kondiční soustředění v italském Melagu, kde absolvuje náročnou vysokohorskou přípravu.

V lednu se pak vydá za teplem a sluníčkem na Kanárské ostrovy. „Bude toho celkem dost," ví Korvasová, kterou čekají tradiční domácí závody, běhy do vrchu, nebo půlmaratón.

„Chci se více zaměřit na delší silniční běhy a chůzi. Uvidíme ale, jak dopadne zimní příprava," dodala Korvasová.