Bronzový medailista z olympijských her v Londýně 2012 se v sobotu pohyboval hlavně v oštěpařském sektoru, kde dohlížel na své kolegy a známé. „Na závod mě přilákal synovec, který si chtěl zaházet. Letos má málo závodů, tak se přihlásil mimo soutěž. Nestartoval za Hodonín, protože působí ve Vítkovicích. Jelikož jsem měl čas a shodou okolností jsem byl zrovna tady, přišel jsem se na něj podívat,“ uvedl Veselý.

Mistr světa a Evropy tak spojil příjemné s užitečným a kromě rodiny na jihu Moravy pozdravil také bývalé trenéry a kamarády. „V neděli mě čekají závody v Bratislavě, takže jsem to měl po cestě. Proto jsem domů přijel dřív a strávil dva dny v Hodoníně,“ líčí čtyřiatřicetiletý oštěpař, který se snažil amatérským sportovcům poradit a předat jim cenné zkušenosti z velkých závodů.

„Říkám jim to, co trenéři učili mě,“ usmívá se Veselý. „Všichni potřebují nějakou radu. Nikdo není dokonalý,“ připomíná hodonínský rodák.

Svěřenci trenéra Jana Železného se atmosféra i úroveň druholigového závodu zamlouvala. „Mně se líbí, že kluci přijdou, zahází si a pobaví se. Prostě si to jdou na stadion užít a i když nejde o žádné extra výkony, nic neřeší. Všichni si spíš hrají,“ všiml si Veselý.

Českého reprezentanta letos čeká hlavně mistrovství světa. Ještě předtím ale musí splnit limit na významnou akci. Zkušený oštěpař ale teprve začíná házet. První závod ho čeká právě v neděli v Bratislavě. „Měl bych startovat i na Diamantové lize v Římě, která se koná ve čtvrtek,“ hlásí Veselý.

Pozdější vstup do sezony vysvětluje problémy s kolenem. Nepříjemné zranění sice ovlivnilo přípravu, momentálně se však hodonínský odchovanec cítí dobře. „Není to úplně špatné, ale trénink není tolik vypovídající. Uvidíme, co přinesou závody,“ dodává Veselý.

Útok na osobní rekord 88,34 metru, který si vytvořil v kvalifikaci na OH v Londýně roku 2012 a řadí se s ním na druhé místo dlouhodobých českých tabulek za svého trenéra Jana Železného, ale zatím neplánuje.