Kvůli pandemii koronaviru byla extraligová soutěž stolních tenistek předčasně ukončena a na zápasy v play-off už nedošlo. Fanoušci tak přišli především o očekávané finále, v němž se počítalo se dvěma prvními celky dlouhodobé části a velkými rivaly posledních let – SKST Stavoimpex Hodonín a MSK Gumotex Břeclav.

Stanislav Balán bude hrajícím asistentem Drtičů.
Novým trenérem Drtičů bude Janás, hrajícím asistentem Balán

Dvě opory obou týmů se v těchto dnech za zeleným stolem přece jen potkaly, trénují totiž v jedné skupině v tréninkovém centru v Havířově. Adámková se tam připravuje dlouhodobě, Polka Partyková zvolila také tuto variantu. V době pandemie se nevrátila domů, ale zůstala za hranicemi. „Chvíli jsem nad tím přemýšlela, ale nevěděla jsem, co bude. Kdyby se například zavřely hranice a ještě nějak pokračovala liga, neměla bych se jak do Česka dostat. Proto jsem se nakonec rozhodla zůstat tady,“ vysvětlila Partyková pro server www.ping-pong.cz.

U špičkových extraligových týmů není nic neobvyklého, že se spoluhráčky na tréninku moc nepotkají a spíš se připravují individuálně nebo v tréninkových centrech. „Karin Adámková se připravuje v Havířově, Dana Čechová v Plzni a Maďarka Leonie Hartbrichová je teď v Německu, kde žijí její rodiče,“ prozradil současná působiště svých klíčových hráček břeclavský kouč Petr Nedoma.

Miroslav Kubánek připravil fotbalistům v Bavorech nádherné hřiště.
Fotbalová pauza má aspoň jednu výhodu. Kvalitní trávníky

Stejně jako jeho svěřenkyně se už nemůže dočkat, až se opět rozeběhnou soutěžní zápasy a turnaje. „Bohužel zatím moc nevíme, jak to bude. Stále jsou nejisté i termíny mistrovství Evropy a světového šampionátu družstev. Věříme, že se aspoň v normálním termínu uskuteční turnaj Czech Open v Olomouci, který je naplánován na konec srpna,“ zadoufal Nedoma.

Ještě víc by mohla zrušených akcí litovat polská reprezentantka v hodonínských službách, která měla startovat v Japonsku jak na olympiádě, tak i na paralympiádě, kde měla navíc obhajovat zlato. „Samozřejmě mě mrzelo, že byly přeloženy olympijské a paralympijské hry. Na druhé straně, na obě tyto akce už jsem se kvalifikovala, takže jsem v klidu. Bude to prostě až příští rok,“ smířila se s novou situací Partyková.