Spokojení však byli po nedělním šlágru hráči obou mančaftů. „K zápasu jsme přistoupili zodpovědně. Nastoupili jsme v plné sestavě. Podle mně jsme byli lepší. Dali jsme hezké branky a ještě několik dalších příležitostí jsme zahodili,“ uvedla opora Veselského výběru Roman Grabec.

Výsledek nevadil ani poraženým. „Pro nás je to asi ideální stav,“ řekl Tomáš Příkazský. „Chtěli jsme skončit třetí a zahrát si více utkání. Navíc pokud bychom šli přímo do semifinále, už bychom si nezahráli v domácím prostředí. A to nám vadilo,“ vysvětlovat Příkazský.

Na palubovce si však oba soupeři nic nedarovali. V hale Peklo se hrál v neděli dopoledne svižný futsal. Hráči chodili do soubojů naplno, několik ostřejších zákroků vneslo do hry nervozitu. Hlavně dubňanští borci nesli verdikty dvojice arbitrů značně nelibě. „I když se s kluky z Veselí známe, zbytečně jsme bláznili. Bylo to dost nervózní,“ uvědomoval si po utkání Příkazský. „Byl to celkem vyrovnaný zápas, bohužel jsme se místo hraní futsalu věnovali rozhodčím,“ přidal.

V tu dobu už domácí tým vedl 2:0. Veselí poslal do vedení ve 21. minutě mazák Vorálek. Druhý gól přidal po hezké individuální akci Klimek. Oba týmy si v prvním poločase vytvořily řadu šancí, ale skóre se do konce úvodní části nezměnilo. I když Roman Grabec orazítkoval konstrukci branky a Stanislav Malůš neproměnil desetimetrový kop nařízený po šestém faulu Dubňan.

Třetí gól Veselského výběru vstřelil ve 32. minutě Stanislav Malůš. Pak přišly zřejmě klíčové chvíle zajímavého střetnutí. Aktivní Příkazský pálil z dobré pozice do tyče a dorážející Albert napálil odražený míč do břevna.

Na druhé straně zazdil tutovku nejlepší střelec soutěže Šebesta. Veselané byli v koncvoce přece jenom klidnější než Oranjes. Na 4:0 zvyšoval výtečně hrající S. Malůš.

Dubňany se branky dočkaly deset minut před koncem, kdy po průniku Alberta skóroval Příkazský.

Naději Oranjes, kteří nastoupili bez opory Jílka, na zvrat, připravil kanonýr Šebesta. Dubňany stačily v závěru rušného tukání pouze snížit. Na konečných 5:2 zkorigoval pár vteřin před koncem Ondřej Žurovec.

Hráči Dubňan nezvládli ani druhý nedělní duel. Proti oslabené Strážnici vedli už 4:0, ale nakonec si z Veselí nad Moravou odvezli pouze bod za remízu 5:5. Hůže dopadly dubňanské Legendy. Béčko Oranjes prohrálo oba víkendové duely 2:8 a v tabulce kleslo za New Stars na sedmé místo.

Pravděpodobnost, že by se dubňanské týmy potkaly ve čtvrtfinále, tak je nulová. „Pokud chceme celý přebor vyhrát, tak se nemůžeme ohlížet na soupeře,“ pravil Příkazský.

Podle něj není letošní model přeboru ideální. „Futsal hrajeme proto, abychom hráli a ne dva týdny měli volno a čekali na soupeře,“ řekl Příkazský.

Pokud přejdou Oranjes přes čtvrfinálového soupeře mezi čtyři nejlepší celky, utkají se v boji o finále zřejmě s Veselím. „Pokud zopakujeme výkony ze základní části, nemusíme se nikoho bát. Hlavně že máme v týmu Radka Žurovce. S ním se hned hraje líp,“ vtipkoval Příkazský.

Zatímco Oranjes jsou rádi, že si musí semifinále vybojovat, Veselané krátkou pauzu vítají. „Přestávka nám nevadí. Ještě musíme zvládnout poslední zápas s New Stars a potom se uvidí. Stejně se každý týden scházíme v hale a hrajeme. Navíc začal velký fotbal, takže si kluci odpočinou,“ řekl Grabec.

Ten si na systém turnaje nestěžuje. „Nevím, jestli je spravedlivý. Prostě se takto OFA rozhodla. My jsme na to zvyklí, něco podobného je i v Kyjovské lize,“ dodal Grabec.

Okresní futsalový přebor má před sebou poslední kolo základní části.

Okresní přebor ve futsale
Veselský výběr – Oranjes Dubňany 5:2 (2:0)
Branky: 32. a 37. Stanislav Malůš, 21. Vorálek, 23. Klimek, 41. Šebesta – 40. Tomáš Příkazský, 50. Ondřej Žurovec
Rozhodčí: Monček, Horehleď
Diváci: 30

Veselí: Hudeček – R. Grabec, A. Grabec, S. Malůš, T. Malůš, Šebesta, Matuška, Vorálek, Klimek, Bystřický.
Dubňany: Mačuda – Příkazský, R. Žurovec, Kleiber, O. Žurovec, Baťa, Kos, Albert, Kischanka, T. Voříšek, Balažík.

Další víkendové výsledky:
Veselský výběr – Legendy Dubňany 8:2 (S. Malůš 2, Šebesta 2, Matuška 2, A. Grabec 2 – Chludil, Hartman), Futsal Strážnice – Legendy Dubňany 8:2 (Popelka 4, J. Gajda, A. Gajda, Mička, Šantavý – Chludil, Pavlík), Oranjes Dubňany – Futsal Strážnice 5:5, Kovo Ždánice – Dukla Hodonín 0:5, Kovo Ždánice – Black Cats Hodonín 0:5, Tropic Svatobořice – New Stars Hodonín 0:8, BH Svatobořice – New Stars 1:4, Tropic Svatobořice – Euroroma Hodonín 5:2, BH Svatobořice – Euroroma Hodonín 3:2.