Nálada v domácím táboře byla po dalším výsledkově nepovedeném střetnutí skleslá. Dubňany měly na to, aby se silným soupeřem bodovaly, nakonec odešly z palubovky s prázdnou. „Hráčům nemohu upřít snahu, ale opět nás zradila chabá koncovka a nedůraz při bránění," uvedl hrající předseda Oranjes Bohdan Blaha.

Slovácký celek vstupoval do utkání s neporaženými Oslavany jako outsider, ale s velkým odhodláním s vedoucím týmem přeboru uspět. Motivaci měli domácí hráči velkou, neboť v předcházejícím kole smolně prohráli se Sokolnicí, když otočili nepříznivý stav z 1:4 na 5:4, ale v poslední minutě o výhru přišli. „Hostům i s trochou štěstí vyšla hra bez brankáře," připomněl Blaha.

Začátek duelu s Remosem který v loňské sezóně hrál divizi, ovšem patřil domácím. Dubňany úvodních deset minut pozorně bránily a navíc mohly jít v 5. minutě do vedení. Na Ivana Solčianského zívala prázdná branka, ale přihrávku od Radka Žurovce nedokázal dopravit do branky. Naproti tomu hosté se pokoušeli spíše o střelbu z dálky, která nebyla nijak nebezpečná.

Přesto se Oslavanům v polovině prvního poločasu podařilo skórovat. Po rychle rozehraném autu a střele na branku, domácí gólman Frejlich míč s obtížemi pouze vyrazil a pro dorážejícího hostujícího hráče nebyl problém uklidit balon do opuštěné klece. „Od té chvíle se tempo zápasu zrychlilo, hosté po vedoucím gólu zlepšili pohyb a začali lépe kombinovat. My jsme naopak upustili od důsledné obrany a začali víc riskovat," řekl Blaha.

Přibývali šance na obou stranách, po dalším nedůrazu při bránění inkasovali Oranjes druhou branku, na kterou brzy odpověděl Radek Žurovec po hezké kombinaci s Milošem Albertem.

Oslavany si dokázaly vzít dvoubrankový náskok rychle zpět, kdy po další nekoncentrovanosti v domácí defenzivě zvýšil Sedláček na 3:2. „Do přestávky scházelo pouze deset vteřin," upozornil Blaha.

I po změně stran viděla padesátka diváků oboustranně vyrovnaný futsal. Hosté byli více u míče a kontrolovali vývoj hry, Oranjes však byli dál nebezpeční. Hlavně formace Radka Žurovce se dostávala do slibných příležitostí.

V koncovce se však Dubňanští soužili. Remos hrál v pohodě a 27. minutě druhé půle přidal po hezké akci další branku. Domácí to ovšem ani za nepříznivého stavu 1:4 nezabalili. Naopak, futsalisté Oranjes zabojovali a z několika vyložených šancí dali i branky. Dvěma dalšími zásahy výtečně hrající Radek Žurovec dokonal hattrick a tři minuty před koncem bylo znovu o co hrát.

Domácí se v hektickém závěru odhodlali ke hře bez brankáře, ale ani power-play vytoužené vyrovnání nepřinesla. „Je to škoda, klidně jsme mohli získat alespoň bod," posteskl si Blaha. Ten věří, že nováček soutěže se chytne o víkendu v Bučovicích.

1. FTD Oranjes Dubňany – Remos Oslavany 3:4 (1:3)

Branky: Radek Žurovec 3 – Martin Sedláček 2, Michal Němec, Milan Koudelný. Rozhodčí: Vašíček, Kincl (Dilhof). Žluté karty: Marek Jašek, Vladimír Čermák (oba Oslavany).

Dubňany: Frejlich – Blaha, Ryška, Doruška, Albert – O. Žurovec, Lysý, R. Žurovec, Solčianský (23. Baťa) – Kordula, Beneš.