„Přijel jsem si do Lužic zpravit chuť a podívat se na kvalitní futsal,“ řekl bývalý hráč 1. FTD Oranjes Dubňany Marek Hoch.

A opravdu kvalitní futsal viděl, byť jeho kamarádi prohrávali již ve druhé minutě. To střela Demjanoviče skončila poprvé v dubňanské síti.

Hosté ale rychle odpověděli Kleiberem – 1:1. Velkou šanci dostat se znovu do vedení měly kočky v polovině prvního poločasu, kdy kvůli špatnému střídání museli Dubňanští hrát dvě minuty ve třech. Domácí využili lehce nabyté výhody jen k tomu, aby Dvořák nastřelil břevno a P. Šturma tyč. Za to Jílek po náhozu Mačudy poslal Dubňany poprvé do vedení. Hodonínský kapitán Doležal, ale brzy vyrovnal. „Nevím, jak mohli tento gól uznat. Rozhodčí pískal dřív než byl míč za brankovou čarou,“ rozčilovala dubňanská lavička.

Poté ukázal své umění Demjanovič. Nejdříve svoji velkou šanci nevyužil, pak sestřelil nástěnné hodiny a nakonec unikl obraně Dubňan a vrátil Černým kočkám vedení. To Cosmopolitan udržel i přes šance R. Žurovce, Lysého a Bati až do konce poločasu. Na druhé straně mohl zvýšit P. Šturma.

To se podařilo kočkám hned v úvodu druhé půle, když se prosadil Dvořák. Kdo si myslel, že tato branka Oranjes zlomí, ten se mýlil.

Lysý totiž brzy snížil a Kishchanka po nacvičeném signálu vyrovnal – 4:4. Rozjetý stroj se domácím nedařilo zastavit. Lýsy po dalším rohovém kopu poslal Dubňany do vedení. Hned v následující minutě předvedl smrtící brejk Albert, který připravil ideální gólovou pozici pro Kleibera – 6:4. „Zabojovali jsme. Možná se kočky příliš nekoncentrovaly a podcenily některé situace,“ řekl ke zlomu utkání dubňanský kapitán Radek Žurovec.

Domácí opověděli jen vyloučením zkušeného Dvořáka, kterého poslal pod sprchy kvůli oplácení sudí Bušek. „Myslím si, že tomu předcházelo vražení Žurovce do Ivana a Radek měl dostat minimálně druhou žlutou kartu,“ nabídl svůj pohled hrající trenér koček Robert Kolínek. „Jen jsem couval a nikoho jsem za sebou neviděl a najednou jsem do někoho narazil a pak jsem se mu i omluvil,“ hájil se dubňanský kapitán.

Přesilovku využil jeho kolega z útoku Baťa, který tak uzavřel pětigólovou smršť Oranjes. „Myslím si, že těchto pět rychlých gólu rozhodlo zápas. Chtěli jsme jen útočit, neumíme zalézt ve čtyřech hráčích na devítku a jen to odbránit,“ řekl Kolínek

Domácím na uhájení letošní neporazitelnosti zbývalo v tu dobu ještě devět minut. Nejdříve Demjanovič trefil tyč. Poté snížil na 5:7 P. Šturma a následně na 6:7 jeho bratr Zdeněk.

Více už hosté Hodonínu nedovolili a v posledních sekundách ještě Mačuda poslal přes celé hřiště míč do sítě Koček po osmé. Gól však kvůli technickému prohřešku nakonec rozhodčí neuznali. „I když soupeř hrál velice dobře kombinačně, tak jsme měli víc ze hry a zaslouženě jsme vyhráli. Těchto tří bodů si nesmírně ceníme,“ hodnotil duel kapitán Dubňan s tím, že další střetnutí s Cosmopolitanem by si přál až ve finále play off.

Také Kočky se již pomalu těší do play off. „Chceme jít do vyřazovacích bojů z prvního nebo druhého místa. Příští týden tak potřebujeme ve Veselí bodovat. Na remízu se hraje ve futsalu těžko, takže chceme vyhrát,“ dodal hodonínský obránce.

Cosmopolin Black cats Hodonín – 1. FTD Oranjes Dubňany 6:7 (3:2)

Branky: 2., 20. Demjanovič, 15. Doležal, 27. Dvořák – 3. a 39. Kleiber, 29. a 38. Lysý, 14. Jílek, 32. Kishchanka, 41. Baťa. ŽK: Doležal – Jílek, R. Žurovec. ČK: 40. Dvořák – 12. střídačka. Rozhodčí: Bušek – Jonáš. Diváci: 70.
Cosmopolitan: Bidmon – Kolínek, Demjanovič, Z. Šturma, Doležal – I. Dvořák, Herůfek, P. Šturma, Sviták.
Oranjes: Mačuda – O. Žurovec, Kishchanka, R. Žurovec, Baťa – Jílek, Lysý, Albert, Kleiber.
Ostatní výsledky z Lužic: Cosmopolitan – Legendy Dubňany 4:1 (2:1), P. Šturma 2, Podrazil, Dobeš – Kordula. Dukla Hodonín – Legendy 5:5 (2:2), Kotásek 2, Teplý, Čajka, Bartyzal – Budiš 2, Doruška, Kordula, Ryška.
Dukla – Oranjes 4:10 (1:6), nehlášeno – Baťa 2, Příkazský 2, Albert, Jílek, Lysý, Kleiber, Kishchanka, vlastní.