Oranjes vstoupili do nové klubové éry. Vedení dubňanského klubu totiž přihlásilo do letošního ročníku okresního přeboru dva týmy. Zatímco Legendy to budou mít v nováčkovské sezoně se sbíráním bodů hodně složité, Oranjes patří k největším favoritům soutěže. Svoji sílu ukázali Jílek a spol. už v sobotu. Posíleným Ždánicím nedali šanci a po dobrém výkonu si připsali první přesvědčivé vítězství.

„Snažili jsme se hrát to, co na tréninku trénujeme. To znamená ze zatažené obrany na pivota. Ne na brejky. Dvě třetiny zápasu se nám hra dařila, za rozhodnutého stavu 4:0 jsme kvůli vlastní nekoncentrovaností dostali dvě branky. Kdyby ale zápas skončil vyšším rozdílem, nikdo by nemohl nic říct,“ zhodnotil premiérový duel hrající kouč dubňanských Oranjes Michal Jílek.

Oranžový dres poprvé navlékli i Igor Kischanka s Luďkem Baťou. Jen na lavičce zůstal ratíškovický gólman Mačuda. Jednička Frejlich však hostující střelce dlouho deptal. Brankář Dubňan držel čisté konto až do 46. minuty, kdy snižoval na 1:4 Radek Kundrata. „Pětačtyřicet minut jsme drželi čisté konto. To je moc důležité. Ve futsale je spousta šancí a pokud neinkasujeme, tak máme jistotu, že vždycky vyhrajeme nebo remizujeme,“ pravil Jílek.

Kovo vstřelilo v závěru ještě jeden gól. Z dálky se trefil Tomáš Macek. Dvě branky však nemohly Ždánicím stačit. Dubňany totiž překonaly gólmana Martina Rubana hned čtyřikrát. Skóre otevřel v 9. minutě po parádní kombinaci na jeden dotek Jílek, druhý gól přidal v závěru prvního poločasu Lysý. Ten se trefil i po změně stran. Na 4:0 zvyšoval novic Kischanka.

„Narazili jsme na silného soupeře. Za Ždánice hrála spousta kvalitních fotbalistů. Bylo jich ale málo, což se na jejich výkonu podepsalo,“ řekl Jílek. Dubňany navíc měly oproti soupeři další výhodu. Oranjes v hale pravidelně trénují, před startem soutěže si nacvičili kombinace i standardní situace. „I kvůli těmto věcem jsem svolal letos tým dřív. Máme za sebou už sedm tréninků,“ upozornil Jílek.

Naopak hráči Ždánic na sehrání mnoho času neměli. „Máme nový tým, s některými spoluhráči jsem se poprvé viděl až před utkání,“ uvedl kapitán Kova Oldřich Kotík, který nedělal z úvodní porážky velkou vědu. „Narazili jsme na silného soupeře. Nebyl to ale špatný zápas. Dubňany si zasloužily vyhrát. Byly lepší, sehranější,“ řekl Kotík.

Ždánice si částečně zpravily chuť ve druhém zápase, když porazily béčko Oranjes, které se odvážně pojmenovalo Legendy, těsně 3:2. Dubňanská rezerva dokázala na trefy Michala Kůřila vždy odpovědět, branka Radka Kundraty z 23. minutě už byla vítězná.

Legendy se po změně stran snažily alespoň o vyrovnání, v posledních minutách dokonce sahaly po bodu. Ždánice si však aktivní hrou jednobrankový náskok pohlídaly a do tabulky si připsaly první tři body. „Nevěděli jsme, co máme od soupeře čekat. Na výhru jsme se pořádně nadřeli,“ pronesl ždánický kapitán.

Hráče obou týmů zaskočila i plná hala. „Atmosféra byla super. Tolik diváků jsem na futsale ještě neviděl,“ žasl Kotík. „Kulisa na Želvě byla znovu parádní. My si příznivce fanoušků moc vážíme. Děláme všechno proto, abychom si je udrželi. Chceme hrát atraktivní futsal se spoustou branek,“ pravil Jílek.

Sobotní večer zakončilo derby dvou dubňanských týmů. Oranejs neponechali nic náhodě a Legendy přehráli 5:1. „Každý trénink hrajeme proti sobě. Je to vlastně takový přátelák. Naším cílem je výhra. A samozřejmě nechceme dostat branku,“ říkal před pikantním soubojem Jílek.

Přání se nakonec hrajícímu kouče Dubňan vyplatilo. Zápas se však odehrál v přátelské atmosféře. „Za Legendy hrají kluci, kteří se neprobojovali do kádru Oranjes. Jelikož s námi nechtějí pouze trénovat, ale hrát i klasické mistrovské zápasy, založil šéf Bohdan Blaha i druhý tým, abychom si zahráli všichni,“ dodal Jílek.

Futsal, okresní přebor -
Oranjes Dubňany – Kovo Ždánice 4:2 (2:0)


Branky: 9. Jílek, 24. a 35. Lysý, 38. Kischanka – 46. R. Kundrata, 48. Macek. Rozhodčí: Tománek, Daniel. Diváci: 150.
Dubňany: Frejlich (Mačuda) – R. Žurovec, Roubík, O. Žurovec, Lysý, Jílek, Baťa, Kischanka, Albert.
Ždánice: M. Ruban – Kotík, Galia, R. Kundrata, Měchura, Šifel, T. Macek, Kůřil.
Další sobotní výsledky: Legendy Dubňany – Kovo Ždánice 2:3 (2:3), 2. Pavlík, 20. Kordula – 1. a 17. Kůřil, 23. R Kundrata. Oranjes Dubňany – Legendy Dubňany 5:1 (4:0), 4. Lysý, 12. Jílek, 24. Mačuda z penalty, 25. Baťa, 27. O. Žurovec – 39. Dohnálek
Nedělní zápasy, hala Veselí nad Moravou
Strážnice - BH Svatobořice 3:2 (vlastní, A. Gajda, Čech - Putin 2),
Veselský výběr - BH Svatobořice 12:2 (Šebesta 5, Roman Grabec 2, Němeček 2, Kalfař, S. Malůš - Putin, Straka)
Strážnice - Tropic Svatobořice 11:1 (Janík 3, Popelka 3, A. Gajda 2, Daněk, Urbančík, Čech - P. Holub)
Veselský výběr - Tropic Svatobořice 23:1 (Šebesta 9, S. Malůš 6, Němeček 4, Brumla 2, Kalfař, Bystřický - P. Holub)