Dubňany si v pátek večer daly pozor a na rozdíl od posledního vzájemného utkání, kdy ztratily vedení 3:1 a nakonec s tradičním rivalem doma prohrály 3:4, nedopustily žádné překvapení. Výhra nad Vacenovicemi byla zasloužená, lehce se ovšem nerodila. „Pokud bychom proměnili alespoň polovinu šancí, mohlo být rozhodnuto mnohem dřív," věděl krátce po skončení duelu Antonín Frejlich.

Brankář vítězného týmu si proti Kvasacu připsal hned několik důležitých zákroků. Své spoluhráče podržel hlavně při šancích Koplíka, hlavičce Příkazského a tutovce Jiřího Sladkého. „Byl to vyrovnaný zápas. Dubňany byly v koncovce efektivnější a na rozdíl od nás se dokázaly prosadit i gólově, což nakonec rozhodlo. My jsme taky měli dostatek šancí na to, abychom nějaké branky vstřelili," uvedl hrající předseda vacenovického celku Radek Procházka.

Hráči v bílých dresech si ovšem na pozorného Frejlicha za padesát minut nepřišli. Opora Oranjes tak udržela další čisté konto. „Za každou nulu jsem rád, ale nijak ji nepřeceňuji, protože je to úspěch celého týmu. Kdyby nebylo kluků přede mnou, těžko bych ji vychytal," zůstal v klidu zkušený brankář, který si ale více vážil té, kterou vychytal proti Veselí. „S Knights to byl těžší zápas. Utkání o první místo mělo ještě větší náboj. I když ani s Vacenovicemi to nebylo nijak jednoduché. Soupeř měl stejně jako my slušné příležitosti. My jsme ovšem hráli dobře zezadu," uvedl Frejlich.

Dubňany nasměroval za další výhrou Radek Žurovec. Záložník Starého Poddvorova měl sice za sebou náročný trénink, přesto poslal Oranjes po perfektní Jílkově přihrávce do vedení.

Vedoucí tým okresního přeboru měl v prvním poločase další tutovky, ale Jílka hned ve třech případech vychytal skvělý Nedvědický, další tutovka bývalého hráče Vracova a Blatnice skončila mimo.

Na druhé straně se při střele Koplíka, dorážce Příkazského a šance Miroslava Sladkého vyznamenal Frejlich. Tomu při hlavičce Kolíka pomohla i levá tyč.

Nejblíže vyrovnání byl ve 42. minutě Jiří Sladký, který ale nedokázal dubňanského gólmana zblízka překonat. Dubňany vyrovnané střetnutí vzápětí definitivně rozhodly, když Žurovec našel nekrytého Jílka, a ten utnul své střelecké trápení a přízemní ranou upravil na konečných 2:0. Kvasaco na zvrat nemělo. „S Dubňany teď máme vyrovnanou bilanci. Jednou jsme s nimi remizovali, jednou vyhráli a teď prohráli. Pořád je ale lepší s nimi prohrát v základní části než ve finále, což by nás mrzelo víc," řekl Procházka.

Dubňany tak zůstaly v čele okresního přeboru. „Překvapení to není. Pár kluků se do týmu vrátilo, hrajeme pozorně, zodpovědně. Všechny naše výsledky jsou ale těsné, většinou vyhráváme o gól, o dva. Je to vydřené," ví Frejlich.

Druzí jsou New Stars, jejichž sobotní duel s třetím Veselí nad Moravou však byl na žádost hostujícího družstva odložen. Vacenovice drží čtvrtou, poslední postupovou, příčku. „Nic jistého nemáme. Počítáme s tím, že Magic Krystal se ještě zvednou. Nás každá ztráta bude bolet. Přesto doufám, že ještě něco urveme a na postupovém čtvrtém místě zůstaneme," dodal Procházka.

Okresní přebor ve futsale

Předehrávka 14. kola: Kvasaco Vacenovice – 1.FTD Oranjes Dubňany 0:2 (0:1).

Branky: 17. Radek Žurovec, 44. Michal Jílek.

Rozhodčí: Daniel, I. Zima.

Diváci: 10.

Vacenovice: Z. Nedvědický – Procházka, Vidurek, P. Grufík, M. Gasnárek, L. Koplík, Příkazský, M. Sladký, J. Sladký.

Dubňany: Frejlich – Novotný, Jílek, R. Žurovec, Blaha, Budiš, Julínek, Solčianský, Opavský, Doruška.