Nejlépe se vedlo Štefanu Polákovi s Klárou Macejkovou. Talentovaná dvojice si s přibývajícími tréninky a závody neustále zvyšuje svoje taneční renomé. Pro hodonínský klub získala v kategorii děti I celkem dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. „Šikovný pár má obrovský potenciál, který ukázal i v Brně. Polák s Macejkovou znovu potvrdili, že patří mezi špičku ve své kategorii,“ říká předseda TK Orion Rudolf Jelínek.

Šéf klubu pochválil i Filipa Mezihoráka s Klaudií Horatiusovou. Starší junioři se na své premiérové soutěži v kategorii D LAT v konkurenci patnácti párů probojovali až do finále, kde obsadili neoblíbené čtvrté místo. „I když nezískali medaili, je to pro ně o to větší úspěch, že v registrované kategorii soutěžili vůbec poprvé a hned se dokázali takto prosadit,“ upozorňuje Jelínek.

V Brně uspěli také Martin Kočárik s Emou Pšovskou, kteří v konkurenci patnácti párů kategorie děti II LAT získali zlato. „Martin s Emou spolu tančí teprve od prosince loňského roku. Dokazují nám, že také v nich je velký potenciál a chuť tančit. Z jejich strany se ještě máme na co těšit,“ uvedl předseda klubu Rudolf Jelínek.

Krůza a Sigmundová skončili těsně před semifinále

Hned dva zástupci hodonínského klubu Orion se o víkendu představili na mistrovství České republiky v latinskoamerických tancích. V úžasné atmosféře pražské Lucerny startovaly páry jihomoravského klubu v kategorii Junior I LAT. Petr Kolářík s Amálií Rumpíkovou při svém prvním startu na národním šampionátu obsadili v konkurenci šestačtyřiceti juniorských dvojic slušné třiadvacáté místo. „Petr s Amálkou spolu tančí teprve od poloviny listopadu loňského roku, takže je to pro ně velice pěkný výsledek z jejich prvního mistrovství. Pozice uprostřed soutěžního pole je velice slušným umístěním,“ říká Jelínek.

Adam Krůza s Hanou Sigmundovou mají více zkušeností, ale svoji taneční dráhu spojili až v prosinci 2016, takže v pražské Lucerně si odbyli svoji premiéru.

Krůza se Sigmundovou si vedli lépe než jejich oddíloví kolegové, když mezi šestačtyřiceti páry brali třináctou pozici. Hodonínské dvojici jen těsně unikl postup do semifinále, ve kterém se představilo dvanáct nejlepších tanečních párů. „Výběr semifinálových a finálových párů je vždy velmi složitý a není jednoduché se do této skupiny dostat. Jsme však velice rádi, že Adam s Haničkou se jí přiblížili nejvíc,“ těší předsedu TK Orion.

Podle Jelínka si oba mladé páry účast na mistrovství republiky náležitě užily. „Nejde totiž pouze o sportovní klání, ale i o krásnou společenskou a kulturní událost v nádherném prostředí,“ upozorňuje hodonínský šéf.