Pekelná atmosféra, ve které se mistr z Veselí utopil. Takový byl obraz dalšího kola nejvyšší ženské házenkářské soutěže v Mostě. Černí andělé si v něm vyšlápli na mistra z Moravy. Mostu se podařil rozhodující trhák mezi 45. a 55. minutou, hlavně díky přesně mířící Martínkové odskočil na pětibrankový rozdíl a hráčky Veselí už ztrátu nedokázaly dohnat.

„Myslím, že mohu hráčky pochválit. Bylo tam nasazení, bojovnost. Nemysleli jsme si, že to bude v Mostě lehké. To v žádném případě,“ řekl po zápase kouč Veselí Peter Sabadka.

Hlavní útočnou silou Brittermu byla Drotárová, která zaznamenala šest branek. V útoku Mostu zase zářila zkušená Martinková, která se trefila osmkrát.

„Jsme v situaci, ve kterém je každé utkání v pohledu boje o play off klíčové. Vůbec se nemůžeme koukat s kým hrajeme. Chtěli jsme využít dobré vylosování, naše skvělé publikum a taky zkušenost, že mistr má za sebou náročný program a je oslabený. Chybí mu Fleková, rozloučili se s Nevařilovou. V té sestavě, ve které u nás nastoupili, hráli na hranici svých možností,“ řekl k duelu domácí lodivod Tomáš Kuťka.

Jeho tým vedl v průběhu duelu vždy jen rozdílem branky nebo dvou. České mistryně dokázaly vzdorovat a náskok snižovat. V samém závěru už ale síly neměly a Most utekl na rozdíl pěti branek. Konec střetnutí si pak už v klidu pohlídal a devět stovek lidí v nové hale mohlo slavit. Kaňkou na zápase byla jen skutečnost, že nefungovala světelná tabule a čas a skóre musel hlásit moderátor zápasu.

Písek o víkendu překvapil výhrou nad druhým týmem tabulky Šaľou, a to o pět branek 32:27. Jihočešky, v jejichž dresu dominovala ve druhé půli Krouská, zůstaly v tabulce osmé. Vedení v interlize si pojistily Michalovce jasnou výhrou v Senci

Most – Veselí nad Moravou 27:24 (11:10)
Nejlepší střelkyně: Martínková 8, Beňušková 5, Crhová po 5 – Drotárová 6, Tomečková 5, Chmelařová 4, Kočí 4, Sukenníková 4.
Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/3. Vyloučení: 1 – 5. Diváci: 900

VÁCLAV VEVERKA