Mladá spojka dokázala společně s Jasmínkou Vargovou a Tatianou Gajdošíkovou nahradit zraněnou Janu Šustkovou. I když její střely i kombinace panenkám scházely, urvaly Jihomoravanky důležité dva body i bez své nejmladší hráčky. „Hlavně kvůli tomu, že nám chyběly holky, to byl těžký zápas. I předtím nás bylo málo, ale dřív jsme se mohly alespoň protočit. Každá spojka si šla na chvíli sednout. Teď to bylo obtížnější, protože nám kromě Nikol Vinklárkové chyběla i Jana Šustková. Navíc Dášu Lukšíkovou trápí rameno," uvedla Kateřina Slováková.

Ta se kvůli marodce a úzkému kádru téměř nedostala z palubovky. „Střídala jsem dvakrát," pamatovala si. Jinak jí ale do smíchu příliš nebylo. V sobotu si totiž pořádně mákla, podobných duelů v interlize zatím mnoho neodehrála. „Pro mě je to o to složitější, že mám problém s astmatem, takže se vždycky musím vydýchávat," připomněla Slováková. „Pokud by proti nám stál silnější a rychlejší soupeř, tak bychom měly ještě větší problémy. Naštěstí Partizánské patří mezi hratelnější týmy, takže jsme to zvládly," oddechla si rodačka z Valašska.

Veselanky dokázaly přemoct démony a po nepříjemných událostech spojených s odchodem trenéra Hudáka a čtyřech porážkách v řadě konečně zabraly. „Byly jsme psychicky dole. Proto jsem ráda, že se nám podařilo nepříznivou sérii zastavit a znovu bodovat. Poslední zranění nás celkem dorazily, ale naštěstí se to zlomilo," pronesla Slováková. Panenky ovšem na začátku letošního roku netrápí pouze úzký kádr a malý počet zdravých hráček, ale také tréninkový výpadek.

Na slabou fyzickou kondici upozorňoval už kouč Milan Buday, v posledních dnech o ní mluví i Ján Packa. „Je to pravda. S novým trenérem jsme se ale na tom snažily zapracovat. Snad už to bude jenom lepší," věří sympatická blondýnka, která si stejně jako zbytek veselského družstva na nového kouče teprve zvyká.

„Pan Packa je jiný typ než jeho předchůdce. Tréninky i přístup jsou odlišné. Dříve jsme byly zvyklé s trenérem diskutovat, teď má kouč větší autoritu. Co řekne, to platí," tvrdí Slováková.

O tom, že by byl slovácký tým v krizi, nechce vůbec slyšet. „Je pravda, že se nám v minulých zápasech tolik nedařilo. Na druhé straně jsme s body se Slavií a Mostem nemohly moc počítat. To jsou týmy na jiné úrovni. Nás mrzí hlavně porážka v Prešově, kde jsme měly vyhrát," ví Slováková.

Mládežnická mistryně České republiky ve čtvrtek oslavila dvacáté narozeniny. Pro spoluhráčky a členy realizačního týmu připravila malé pohoštění. „Něco přichystané mám, ale na velkou oslavu nemáme čas, musíme totiž trénovat,"dodala Slováková.