„Je super, že jsme všichni splnili limity. Je to snový začátek sezony,“ zářil spokojeností po květnovém hodu Veselý.


Zbývá už jen měsíc do mistrovství Evropy. Jak se nyní připravujete?
Momentálně mám přípravu kratší, neboť jsem měl zranění kotníku. Takže jsem neplánovaně potrénoval o trochu dřív. Zatím se to dává do pořádku, ale není to stoprocentní. Nyní mě čeká pár závodů a pak desátého odjíždím do Nymburka, kde začne hlavní příprava na mistrovství Evropy.

Jak jste spokojený se současnými výkony? V květnu to bylo vynikající, ale pak přišlo zranění…
Začátek byl super. Teď jde o to, abych si to trochu srovnal v hlavě a navázal na zimní základ a na dobrý začátek sezony.

V Olomouci jste hodil osobní rekord, ale pak v Ostravě a Kuortane to nebylo úplně ono, že?
V Ostravě se nejvíc projevilo zranění a hlavně přelet. Kuortane byl takový testovací závod, kde jsem ani startovat neměl. Měl jsem se ještě léčit. Ale Peťa Frydrych si udělal něco se zády, tak jsem jej musel zastoupit. Určitě jsem měl na víc, ale pokazil jsem to. Je to asi spíš o hlavě než o fyzickém problému. Doufám, že se to dá co nejdřív do pořádku.

Koho považujete za své největší konkurenty na evropském šampionátu?
To je v podstatě dané, když se člověk podívá do tabulek, tak zjistí, kolik je kdo schopný hodit. Vím, že ještě nějaké rezervy mám. Zkusím se přiblížit k osobáku, ne–li ho zlepšit. Když to bude na Evropě, tak to bude super. Největším konkurenty jsou Thorkildsen, Fini a v podstatě i Peťa Frydrych. I když on je takový konkurent nekonkurent, protože si vzájemně přejem, aby se dařilo tomu druhému.

V Kuortane to vypadalo, že favorité už ladí formu. Thorkildsen přes osmaosmdesát a Fini přes šestaosmdesát…
Byly dobré podmínky a rozházeli se. Je to mítink, z něhož si oni vždycky odváželi velice dobré výkony. Kuortane je tradičně dobré. Dalo se to čekat, protože jsou to borci, kteří mají již řadu let naházeno. Takže to bylo jen otázkou času.

Když jste začátkem května hodil v Olomouci 86,45 metru, což byl v té době nejlepší výkon roku. Jaký to byl pocit?
Je to dobrý pocit vést tabulky, ale byl to začátek roku, takže jsem to nijak nepřeceňoval. Pro mě bylo důležitější to, že jsem si hodil osobní rekord.

Vítězslav Veselý

* 27. února 1983 Hodonín
* hod oštěpem
* osobní rekord: 86,45 m (8. 5. 2010, Olomouc)
* trenér: Jan Železný
* oddíl: TJ Dukla Praha

Úspěchy:
MS 2009 Berlín – kvalifikace

Olympiáda 2008 Peking – 12. místo

foto: agentura Deník/Pavel Sonnek