„Minulý týden jsem v Ostravě trénoval v Odře a to bylo minus patnáct,“ uvedl ještě v kalhotách a teplé bundě Holek, který je veselským rodákem, ale žije na severu Moravy. Pak už se s kolegou vysvlékli a strávili ve studené Moravě přibližně deset minut. Pozorovala je přibližně třicítka zvědavců. Když otužilci vylézali, byli po celém těle červení, ale přesto spokojení. Při osušování a převlékání na břehu ani nepospíchali a měli ještě čas na žerty.

Jak zmínil Holek, stát se otužilcem není zase tak náročné, pokud člověk skutečně chce. „Já když jsem se rozhodl, tak jsem první rok natáhl letní sezonu. Chodil jsem plavat v říjnu a listopadu. Pak jsem začal až na jaře. Další rok jsem zkusil ještě prosinec. Šlo to, tak jsem pokračoval i v lednu a od té doby to provozuji pravidelně,“ svěřil se Holek. Podobně se vyjádřil i jeho kolega z Hroznové Lhoty.

„Před deseti lety jsem si řekl, že budu na Lučině, kam chodím, plavat co nejdéle. Vydržel jsem do konce října. Další rok jsem chtěl do listopadu, ale byla mírná zima, tak jsem plaval i na Vánoce. Od té doby žádnou zimu nevynechám,“ uvedl. Pokud Lučina zamrzne, vyráží za tekoucí vodou, na Moravu nebo Veličku.