„Závod v Senci pro mě byl z hlediska nominace na evropský šampionát hodně důležitý. Bohužel jsem ho nezvládl a po zásluze zůstávám doma,“ uvedl Michal Zapletal.

Rodák ze Ždánic ovšem stále živí naději na mistrovství Světa, které letos hostí Brazílie. „Podle posledních informací, které od reprezentačního trenéra mám, dostanu ještě příležitost. Nic není ztracené. Podle něj se mohu předvést na mistrovství republiky a na dalších mezinárodních soutěžích. Pokud bych urval medaili na nějakém významném závodě, pořád mám šanci,“ věří Zapletal.

Ten na Slovensku opět soutěžil ve váhové kategorii do sedmdesáti kilogramů. „Těší mě, že jsem zase nemusel držet dietu. Byl jsem stoprocentně připravený, navíc mi přál i los. Bohužel ani štěstí mi tentokrát nepomohlo, na lepší výsledek jsem prostě neměl,“ uznal Zapletal.

Rodák ze Ždánic obsadil v Senci na pravé i levé ruce osmé místo. „Porazil jsem slovenského a maďarského závodníka. Následně mi pomohl i zmiňovaný los, díky kterému jsem si připsal třetí výhru,“ řekl Zapletal, který následně nestačil na Bulhara, Slováka a Kazacha. „Ostatní zápasy byly celkem jednoznačné. Alespoň mám další zkušenosti do dalších závodů,“ hledal pozitiva zkušený pákař.

Do Sence navíc nedorazili profesionálové z Ruska a další evropští špičkoví zápasníci. „Jestě mám před sebou hodně dřiny. Ale mám novější informace, tak doufám, že mi změna v tréninku prospěje,“ věří.

Zapletalovi, kterého 14. dubna čeká mistrovství České republiky, pomohl i Ladislav Beker. Mládežnický trenér Hodonína, který stále hraje fotbal v Rakousku, sehnal kamarádovi sponzora. „Jsem mu zavázán, stejně jako Stavebninám Příkopa, které mě podporují,“ poděkoval partnerům známý okresní pákař.