Ždánický pákař se do reprezentace vrátil po deseti letech. Koncem března ladil formu na Slovensku. Tentokrát se ale neobjevil v kategorii do sedmdesáti kilogramů, ale do pětašedesáti. „Chci do čtrnácti dnů zhubnout pět kilo, aby mohl startovat v nižší kategorii, kde bych měl větší šanci uspět,“ řekl před slovenským turnajem Michal Zapletal.

I proto bylo slovenské klání pro ždánického pákaře hodně náročné. Navíc jej čekala mezinárodní konkurence šestnácti borců. „Ještě ráno jsem musel vyběhat skoro tři kilogramy a pít jsem mohl až v osm večer. Ale jsem rád, že sem to zvládl. I když ta dieta mně dala zabrat a myslím, že mi vzala dost sil,“ uznal dvaatřicetile­tý pákař.

Nakonec skončil na šestém místě na pravou ruku a na osmém na levou. „Vyhrál jsem nad Maďarem, Italem a prohrál jsem s druhým Slovákem, čtvrtým Norem. V souboji s pátým Maďarem jsem zas dostal zbytečné dva fauly ve vyhrávající poloze a zvednul jsem loket. Šanci na čtvrté místo jsem měl,“ ví Zapletal.

Nyní již na něj čeká náročná příprava před evropským šampionátem, který se uskuteční od 9. do 15. května v turecké Antalyi. „Odlétám pátého a moc děkuji sponzorům,“ dodal Michal Zapletal.