„Byly to moje životní zápasy,“ radoval se Michal Zapletal.

Závodník Sokola Židlochovice překonal v Hluku sám sebe a výbornými výkony si řekl o angažmá v Podivíně. „V týdnu před zápasy jsem se přitom vůbec necítil dobře. Měl jsem málo natrénováno, v posledních dnech mi nebylo vůbec dobře. Sice jsem horečky neměl, ale byl jsem úplně slabý, bez energie,“ řekl Zapletal, který před druhým extraligovým kolem trénoval pouze dvakrát. „Tréninky stály za nic,“ přiznal ždánický pákař.

Zapletal tak do Hluku odjel zesláblý, s divnými pocity a bez přehnaných ambicí. „Opravdu jsem netušil, že bych mohl být na bedně. Opravdu jsem se moc dobře necítil. Nakonec se ale ukázalo, že krátká pauza před závody mi prospěla a já překvapil sebe i pár lidí kolem mě,“ pravil.

Ždánickému pákaři navíc nepřál ani los, který mu v mužské kategorii do sedmdesáti kilo přisoudil ve druhém kole výborného Martina Farkaše z Milovic. „Pravou ruku minule jasně vyhrál. I mě to pěkně nandal. Proto jsem měl z dalšího vzájemného souboje trochu obavy,“ uvedl Zapletal.

Ten se ve druhém kole vybičoval k výtečnému výkonu a favorizovaného soupeře jasně předčil. Díky dalším čtyřem výhrám se dostal pákař z Hodonínska až do finále, kde opět narazil na favorizovaného Farkaše, kterému k celkovému vítězství chyběly dvě výhry. „Finále bylo hodně vyhecované. Diváci vytvořili bouřlivou kulisu,“ řekl Zapletal. První finálový duel nakonec vyhrál Farkaš. Rozhodují zápas ale patřil ždánickému pákaři, který po velkém boji a na uvázání pásky přetlačil tradičního rivala a vrátil mu porážku z minulého extraligového kola. „Byl to fantastický pocit. Byl jsem moc šťastný. Tím ze mě všechno spadlo. Dokázal jsem si, že když člověk opravdu chce, tak se dá porazit i ten nejlepší,“ pronesl šťastný vítěz. „Chce to mít ale obrovskou výdrž a hlavně chuť trénovat,“ doplnil.

Na třetím místě skončil podivínský Lukáš Dorazil. „Vyhrát mohl kdokoliv z nás. Bylo to hodně vyrovnané a těsné. Měl jsem asi nejvíc štěstí,“ culil se Zapletal, který předvedl slvělé výkony i na levé ruce a v neoblíbené disciplíně skončil třetí. „Za medaili jsem moc rád. Teď mám velkou chuť trénovat i tu moji nenáviděnou levou ruku,“ směje se spokojený pákař, který chce zapracovat i na technice. „Ukázal jsem obrovské zlepšení. Porazil jsem dva borce, co mě vždy poráželi. Moc si toho vážím, ale technicky jsem na tom pořád hodně špatně. Docela mě to štve, ale vůbec neumím plnit za stolem, to co mám,“ říká bojovník, o kterého mají velký zájem v Podivíně.

„Po vyhlášení výsledků byl za mnou prezident jejich klubu a nabídl mi angažmá. Což je pro mě lákavá nabídka. Uvidíme, zda se přestup stihne dořešit ještě v přestupním termínu,“ dodal Zapletal.

2. kolo Extraligy v armwrestlingu 2011/2012

Muži 70 kg, levá ruka
Martin Farkaš (AWK Milovice) 10 b.
Michael Svoboda (AWC Sokol Židlochovice) 8 b.
Michal Zapletal (AWC Sokol Židlochovice) 6 b.

Muži 70 kg, pravá ruka
Michal Zapletal (AWC Sokol Židlochovice) 10 b.
Martin Farkaš (AWK Milovice) 8 b.
Lukáš Dorazil (AWK Sokol Podivín) 6 b.