Kouč Brittermu Peter Sabadka dal na Slovensku příležitost všem hráčkám, druhý poločas odehrály náhradnice. „Byl to tréninkový zápas, lehké vítězství,“ uvedl trenér Veselí. Technické chyby domácího týmu daly Veselí nad Moravou možnost skórovat z rychlých protiútoků a díky tomu se hostující tým již po poločase ujal desetibrankového vedení.

„Ve 20. minutě jsme vyhrávali o deset branek. Ve druhém poločase hrála děvčata z lavičky,“ informoval Sababka.

„Zátěž jsem rozložil mezi všechny hráčky. Jsem rád, že se nám nikdo nezranil,“ ulevil si slovenský kouč. Poločas odchytala mladá Lenka Benedíková.

S výkonem mladých hráček však Sabadka nadšený nebyl. „Trošku mě zklamaly. Proti podobným soupeřům by se měly prosadit výraznějším způsobem. Inter byl na lopatkách,“ pokračoval. „Snahu jim nemohu upřít, ale kvalita chybí. Trénují s kvalitními hráčkami ve velmi dobrých podmínkách. Očekávám, že když jim dám šanci v těžkých zápasech, tak se nezmění charakter mužstva,“ dodal.

Domácí Inter zejména zlepšenou hrou v závěru druhé půle dokázal zkorigovat již třináctibrankový náskok soupeře, aby nakonec úřadujícímu českému mistrovi podlehl o devět branek 20:29.

Proti poslednímu týmu se střelecky dařilo hlavně křídelnici Chmelařové a reprezentační spojce Štěrbové. Obávané duo zatížili konto Internu třinácti brankami.

V sobotu čeká na Veselanky derby se Zlínem. Zápas začíná v hale Peklo již v 15.00. „Zlín nemůžeme podceňovat. Loni u nás vyhrál. V této soutěži každý může porazit každého. Od nás se očekávají povinné body, ale zase tak jednoduchý zápas to nebude,“ míní Sabadka.

Inter Bratislava – HC Britterm Veselí nad Moravou 20:29 (8:18)
Nejvíce branek: Lormannová 5/3, Pončáková 5/1, Huttová 4 – Chmelařová 7, Štěrbová 6/1, Gáborová 4. Rozhodčí: Gedeon, Rapač. Sedmimetrové hody: 6/3 – 4/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 200.