„Soupeře pro první kolo jsme neřešili. Na druhé straně je dobře, že se hned na úvod střetneme s papírově slabším týmem. Věřím, že se hned na začátku chytneme a budeme bojovat o play off," uvedl dlouholetý sekretář veselského klubu Vlastimil Procházka.

Společná nejvyšší česko-slovenská soutěž žen bude mít i v ročníku 2016/2017 třináct účastníků včetně bratislavského ŠKP. Slovenský klub ještě minulé pondělí nefiguroval mezi přihlášenými celky, ale zástupci oddílu stihli ještě před losovacím aktivem vybavit potřebné záležitosti na opětovné zařazení klubu mezi účastníky. „Jdeme do rizika, ale věříme, že nám finančně pomůže i město, které budeme reprezentovat," uvedl pro slovenský deník Sport generální manažer Bratislavy Ľubomír Orosz.

Na rozdíl od letošní sezony se však změnilo národnostní rozložení. Zatímco až doposud v interlize hrálo osm českých a pět slovenských týmů, nyní bude poměr mezi oběma sedm ku šesti.

Interligu po roce opouští Plzeň, místo ní se po pěti letech letech vrací Trenčín, který v první slovenské lize obsadil druhé místo.

Seznam účastníků WHIL 2016/2017

Česká republika: Baník Most, Slavia Praha, Sokol Poruba, HC Zlín, Zora Olomouc, SHK Veselí nad Moravou, Sokol Písek.

Slovensko: Iuventa Michalovce, Duslo Šaľa, Slavia Partizánske, Bemaco Prešov, ŠKP Bratislava, HK AS Trenčín.

3. a 4. září: SHK Veselí nad Moravou – ŠKP Bratislava, Trenčín – Zlín, Partizanske – Slavia Praha, Písek – Prešov, Poruba – Michalovce, Most – Olomouc, Šaľa volno.

Michalovce – Most, Prešov – Poruba, Slavia Praha – Písek, Zlín – Partizánske, ŠKP Bratislava – Trenčín, Šaľa – Veselí nad Moravou, Olomouc volno.