Veselanky předvedly proti Amsterdamu velmi dobrý výkon. Necelá stovka diváků viděla v hodonínské hale rychlou a atraktivní házenou. „Hráli jsme výborně,“ řekl slovenský kouč Brittermu Peter Sabadka.

Český vicemistr si dokázal v prvním poločase vytvořit až sedmigólový náskok. Slováckému celku se v pátek dařila hra na postavenou obranu i střelba z dálky. „Zatímco v zápase s Baku jsme nemohli dát z dálky branku, proti Amsterdamu se nám střelba ze střední vzdálenosti dařila,“ pravil Sabadka.

Veselské náhradnice se trápily

První půle skončila výhrou Veselí 13:7. Holanďanky se však nevzdaly, po změně stran přidaly na pohybu. Výsledkem bylo několik branek v síti Dariny Zvoničové. „Soupeř byl dynamický a běhavý. Amsterdam byl silnější než Baku,“ poznamenal Sabadka.

Ten v závěru utkání poslal do hry náhradnice. A soupeř z Nizozemska chyby a nepřesnosti mladých veselských hráček trestal. „Nemáme adekvátní náhradu za klíčové hráčky,“ povzdechl si Sabadka. „Ve druhém poločase jsem poslal na palubovku mladé hráčky, které si bohužel neváží šance. S jejich výkony nejsem spokojený. Proti Amsterdamu to byla z jejich strany kafastrofa,“ zlobil se slovenský stratég.

Slovenského kouče zřejmě naštvaly hlavně chyby Romanové, nekoncentrovanost Kratochvílové a špatná koncovka mladé Vinklárkové. „Hlavy mají zablokované. Učím je, jak se mají zachovat v jasné šanci a na hřišti to stejně neudělají. S takovým přístupep se nemají šanci prosadit,“ rozčílil se.

Odevzdaná hra

V samotném závěru se panenky dokonce bály o vítězství. „Takový zápas musíme lépe zvládnout. Celý zápas vedeme o sedm branek a v závěru abych si vzal prášky na uklidnění,“ čertil se Sabadka. „Jsem velmi nespokojený s tím, jak jsou mladé hráčky odevzdané. Ne, že by na to neměly, herně se posunuly, ale celkově působí odevzdaně,“ dodal.

Pěti brankami se proti Amsterdamu blýskly Lenka Fleková s Lucií Súkenníkovou, čtyřikrát zamířila do černého Ukrajinka Viniatynská. V týmu holandského mistra zaznamenala osm gólů Polmanová.

Nejaktivnější ženou zápasu však byla dorostenecká brankářka Dagmar Beranová, která byla slovenskými sudími několikrát povolána na úklid palubovky. Slovácký pohár pokračuje třemi zápasy v sobotu. Veselanky tentokráte změří síly s Michalovcemi.

HC Britterm Veselí nad Moravou – T+A/VOC Amsterdam 23:21 (13:7)
Nejvíce branek: Fleková 5/2, Súkenníková 5, Vyniatynská 4 – Polmanová 8/1, van der Mastová a Bontová po 3.
Rozhodčí: Haščík, Oťapka (oba Slovensko). Sedmičky: 5/3 – 1/1. Vyloučení: 2:5.
Diváci: 80
Veselí: Černá, Zvoničová – Romanová, Kratochvílová 1/1, Drotárová 1, Vinklárková, Jandásková, Vyniatynská 4, Tomečková 3, Chmelařová 3, Fleková 5/2, Kočí, Súkenníková 5, J. Štěrbová.
Dopolední zápas: ABU Baku – Iuventa Michalovce 20:34.