Panenkám k lepšímu výsledku nepomohlo ani deset branek reprezentační křídelnice Romany Chrenkové či vyloučení hostující brankářky Anastasii Zykovové.

Na sobotní duel se však bude vzpomínat hlavně kvůli dvacetiminutové přestávce, kterou zavinil zkrat jističe. V čase 35:06 přestala v hale svítit některá světla, kvůli špatné viditelnosti dvojice rozhodčích duel přerušila. Duel se nakonec dohrál.

„Něco podobného jsem zažil v Považské Bystrici, kde jsem šéfoval celé házené. Stalo se nám to s Duklou Praha. Tehdy se pokračovala až po půl hodině," vzpomněl si na podobnou událost nový veselský kouč Jozef Hanták.

„Takové události jsou vždycky nepříjemné. Mohla to být výhoda pro nás i pro Veselí. Nakonec se ukázalo, že pauza prospěla více nám. Takové věci by se ale neměly v ligovém zápase stávat," přidal hostující trenér Ján Packa, který byl nakonec rád, že se utkání dohrálo. „Není sranda jet do Hodonína až s Michalovcí," uvedl lodivod Iuventy.

V té době však již měl vedoucí tým interligy několikabrankový náskok. Favorit totiž začal na Slovácku dobře a po dvou brankách Kiridžičové vedl 2:0. V 6. minutě však bylo srovnáno.

Remízový stav vydržel do desáté minuty. Následně ale hráčky Iuventy kontrovaly třemi brankami v řadě a po přesném zásahu křídelnice Trehubové vedly Michalovce 8:5.

Kouč Hanták, kterému scházely zraněné Fleková s Hvostáľovou, si vzal za nepříznivého stavu oddechový čas. Po krátké domluvě domácí hráčky na chvíli ožily a náskok protivníka zásluhou Chrenkové stáhly, ale hostující tým vedení až do konce prvního poločasu nepustil. Kiridžičová, Szöllösiová, Tobiášová a Trehubová byly střelecky při chuti a do kabin si odnášely čtyřbrankové vedení.

Michalovce nezastavil po přestávce bojující Veselanky ani výpadek proudu. V 53. minutě vedl celek z východního Slovenska již 28:21.

Zemplínčanky na palubovce i dál kralovaly. Sebevědomím lídra WHIL neotřáslo ani vyloučení gólmanky Zykovové, která uviděla za faul mimo brankoviště červenou kartu. Jelikož měl trenér Packa na střídačce pouze zraněnou Gubikovou, musela se do branky Michalovcí postavit Patrície Wollingerové, která z pěti střel inkasovala tři branky. „Byly zápasy, ve kterých ani kolega Packa takovou úspěšnost neměl," dobíral si kolegu Hanták.

I hostující kouč Wollingerovou chválil. „Měla super úspěšnost," pravil Packa. Ten však nevěděl, koho má do branky poslat. „Už jsme to řešili před zápasen. Jedna hráčka se před utkáním hlásila, ale pak dostala strach a zůstala na střídačce. Nakonec tam šla Wollingerová, která je pro každou srandu," řekl zkušený kormidelník.

Iuventa i přesto na jihu Moravy zvítězila 34:24.

„Vyhrál lepší a zkušenější tým. Šířka kádru a podmínky, v jakých soupeře pracuje, se nedá srovnávat. Chtěli jsme Michalovce potrápit, což se nám částečně podařilo. Děvčatům mohu poděkovat hlavně za bojovnost," prohlásil Hanták, který nahradil na lavičce Veselí Reného Kumpána.

Bývalý trenér Karviné, Považské Bystrice nebo Partizánskeho našel ve hře svého týmu spoustu nedostatků. „Z nezkušeností jsme udělali spoustu chyb. Jsme ale teprve na začátku cesty, která bude ještě hodně dlouhá," říká Hanták.

Jeho protějšek má naopak k dispozici zkušený tým. Svoji kvalitu ukázaly Michalovce i v Hodoníně. „Jsem moc rád, že jsme vyhráli. Splnili jsme cíl. Proti Veselí jsme navíc jako lídr soutěže potvrdili roli favorita a domů vezeme dva body," pravil Packa.

Ten neměl z utkání žádné obavy. „Abych byl upřímný, nečekal jsem, že bychom tady mohli prohrát," řekl zkušený trenér. „V naší hře byly dobré i horší pasáže, ale celkově jsem spokojený. Škoda, že jsme šli do utkání pouze s jednou brankářkou, která byla v závěru navíc vyloučená. Pokud by dostala Zykovová červenou kartu dřív, měli bychom větší problémy," dodal Packa.

Interliga žen, 12. kolo : 

HC Veselí nad Moravou – Michalovce 24:34 (14:18)

Nejvíce branek: Chrenková 10/4, Bačíková 3/1, Jandásková a Slováková 3 – Trehubová 7, Kiridžičová 7, Tobiašová 6/1, Rebičová 6. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 7/5 – 2/1. Vyloučení: 1/3. Červená karta: Zykovová (Michalovce). Diváci: 300.

Veselí n.M.: Zvoničová, Nejezchlebová – Šustková 2, Jagošová, Varjassiová, Chrenková 10/4, Bačíková 3/1, Jandásková 3, Slováková 3, Vinklárková, Viniatynská 2, Tomečková 1.

Michalovce: Zykovová, Gubíková – Kiridžičová 7, Holešová, Markovičová, Szöllösiová 5, Rebičová 6, Vargová, Horňáková 1, Tobiášová 6/1, Wollingerová, Trehubová 7, Kovaličková 2.

Další výsledky 12. kola: Olomouc – Písek 31:22 (15:9), Jindřichův Hradec – Senec 34:30 (15:16), Most – Šaľa 26:25 (16:7), Poruba – Partizánske 26:21 (13:9).