Na očekávaný souboj nejlepších interligových střelkyň nedošlo. Veselská spojka Jana Šustková totiž kvůli výronu kotníku do sobotního zápasu nenastoupila. Kanonýrka Partizánskeho Klaudia Michnová tak v čele tabulky střelkyň navýšila svůj náskok na sedm branek.

Slavia i díky šesti přesným trefám své klíčové hráčky zvítězila na Slovácku 25:24 a domů si odvezla oba body. „Měli jsme problém sestavit tým pro zápas, ale v podobné situaci byl i domácí celek. Vyšel nám vstup do utkání, ale veselské házenkářky na to postupně našly recept a začaly nás dotahovat. Nakonec to pro nás dopadlo dobře. Vyhrál ale šťastnější tým," prohlásil hostující trenér Tibor Csollár.

Partizánske přijelo do Veselí oslabené o několikrát hráček, kompletní ale nebylo ani domácí družstvo. Kouč Hudák v důležitém střetnutí postrádal hlavně Janu Šustkovou. Juniorská reprezentantka si na čtvrtečním tréninku poranila kotník a panenkám bude scházet minimálně dva týdny.

Mimo hru je i pivotka Nikol Vinklárková, která se v Brně podrobila katetrizační ablaci. „Měla jsem problémy s arytmií, takže jsem nemohla v zápase nastoupit, ale příští víkend už bych mela být připravená,“ věří Vinklárková.

Oslabené Veselí nezvládlo proti Partizánskemu hlavně vstup do utkání. Nekoncentrované panenky v úvodu chybovaly, čehož připravený protivník využil k vybudování rozhodující náskoku. Slovenky rychle vedly o pět branek, v 16. minutě už domácí tým prohrával 4:11. Střelecky řádily Gerič s Hollou, ke kterým se vzápětí přidala i Michnová.

Domácí trenér Hudák nad počínám svěřenkyň nechápavě kroutil hlavou, hráčky se však dál soužily. Jihomoravanky se v závěru prví půle zklidnily a hrozivé manko do přestávky stáhly na rozdíl tří gólů. Dařilo se pivotce Pastorkové, ke které se po změn stran přidaly úderné spojky Krokavecová s Olšovskou. Rozehrála se i Lukšíková.

Panenky se ve druhé půli zlepšily a náskok soupeře postupně stahovaly. Osmdesát vteřin před koncem Lukšíková dokonce snížila na rozdíl jediné branky. Partizánske ale vedení nepustilo a těsný náskok i v oslabení uhájilo. „Hráčkám jsem říkal, že nemůžeme začít hrát až v desáté minutě. To je pozdě. Pak doháníme skóre a stojí nás to mnoho sil,“ říká veselský trenér Ľuboš Hudák, který měl k výkonu družstva oprávněné výhrady.

„S takovým množstvím technických chyb je těžké vyhrát jakýkoliv zápas,“ prohlásil Hudák.

Na absenci hráček se nevymlouval. „Se sestavou jsme sice měli problémy, přesto jsme měli vyhrát," myslí si veselský kouč.

Slovácký celek zůstal v interligové tabulce desátý. V příštím kole se představí na palubovce jedenáctého Písku.

SHK Veselí nad Moravou – HK Partizánske 24:25 (10:13)

Nejvíce branek: Pastorková a Krokavecová 5, Lukšíková 4 – Hollá 8, Gerič 7/1, Michnová 6/1. Rozhodčí: Baader, Novotný. Vyloučení: 3:5. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Diváci: 230.

Veselí nad Moravou: Lekešová, Vašulková, Sedláčková – Olšovská 4, Kosinková, Novotná 4/2, Lukšíková, Slováková, Pastorková 5, Melichárková, Soldánová 2, Krakavecová 5.
Partizánske: Sakalošová - Karásková, Maxová, Králová, Szökeová 1, Bohunská, Mináriková, Horečná, Gerič 7/1, Španihelová 3, Michnová 6/2, Korcová, Hollá 8, J. Michnová.