„Je to špatné. Chyběli nám stabilní brankáři i kompletní obrana. Bez tolika hráčů jsme na vítězství neměli,“ řekl hrající předseda FBK Panthers David Příkaský.

Jednička Frolec musel v neděli na rodinnou oslavu a náhradník Jurečka si plnil studijní povinnost. Na Vyškovsko neodcestovali ani zadáci Kundrata, Opluštil a Gajdík. Aby toho nebylo málo, tak Havelka, další klíčový bek, se zranil v polovině prvního duelu. „V pátek na tréninku si natáhl sval a v zápase s Bučovicemi si zranění obnovil,“ řekl Příkaský.

Jeho tým se proti Dynamu hodně trápil. Ratíškovice prohrávaly po první třetině 0:3. V prostřední části sice hosté přidali, ale mizerné defenzívě nakonec inkasovali další branky a nakonec prohráli 3:10. „Na brankáře se vymlouvat nechceme, ale pokud bychom měli klasického gólmana, výsledky by byly lepší,“ řekl Příkaský. „Dobeš se v brance objevil vůbec poprvé. A to se hraje špatně, když každá druhá střela skončí v síti,“ pokračoval. „Ale nic mu vyčítat nemůžeme. Něco chytil a za všechny góly taky nemohl,“ dodal.

Proti Floreci Brno začali panteři dobře. Dvakrát se dostal celek z Hodonínska do vedení. O těsný náskok ale ratíškovičtí borci vždy přišli. Závěr navíc vůbec nezvládli. S posledním týmem soutěže prohráli 3:8. „Začali jsme divočit, inkasovali jsme laciné branky a hra se sesypala,“ pravil Příkaský.

Toho porážka s Florecem hodně mrzela. „Měli jsme s ním vyhrát. Je to nejslabší tým. Zatím uhrál pouze pět bod. A hned čtyři získal s námi,“ kroutil hlavou šéf FBK Panthers.

O něco lépe se dařilo sousednímu Hodonín. Nováček Jihomoravské ligy si z Bučovic přivezl tři body za těsnou výhru nad bučovickou rezervou. Proti béčku Hattricku Brno ovšem Sokolé neuspěli, s brěnským sokem prohráli 1:5.

Vylepšit zatím bídnou bilanci budou chtít panteři v sobotu 29. ledna, kdy je na programu atraktivní derby. Souboj Ratíškovic a Hodonína začíná v hale Želva v 10.00.

Jihomoravská liga mužů
FbC Sokol Dynamo Bučovice B – FBK Panthers Ratíškovice 10:3
Branky Ratíškovic: Vácha 2, Lačňák
Florec Brno – FBK Panthers Ratíškovice 8:3
Branky Ratíškovic: Lačňák, Příkaský, Uhlík
Ratíškovice: P. Dobeš – Racek, Havelka, Holešinský, Lekeš – D. Příkaský, Duda, Uhlík – Lačňák, Vácha, Antoš.
Další výsledky: SFK Slovácko – Sokol Hodonín – FbC Sokol Dynamo Bučovice B 5:4, FBŠ Hattrick Brno B – SFK Slovácko – Sokol Hodonín 5:1.