Výtečnou formu Panteři potvrdili i v dubňanské hale Želva, kde si poradili se Slavkovem u Brna a právě s Boskovicemi. Dvě výhry a šest bodů katapultovali slovácký celek do popředí krajské třídy. „Jsme rádi, že jsme těžká utkání takto zvládli. Proti soupeřům z horní poloviny tabulky jsme to neměli jednoduché, ale hráli jsme dobře, disciplinovaně a proměnili i vyložené šance," uvedl útočník BFK Panthers Viktor Příkaský.

Boskovičtí do vzájemného souboje neprohráli a soutěž vedli, ale soupeř jim šlapal na paty. Ratíškovice ve vyrovnaném utkání využily přesilovku, Boskovicím odskočily a náskok si hlídaly. Skóre otevřel Lukáš Křižka, který se trefil po Uhlíkově přihrávce. Boskovice sice v prostřední části zásluhou Peše srovnaly, ale Panteři si vzali vedení zpět. Ve 26. minutě skóroval Viktor Příkaský.

Vzápětí se nováček soutěže radoval znovu, když se prosadil obránce Opluštil. „Slepené góly nám pomohly. Za stavu 3:1 jsme se zklidnili a začali bránit," řekl Viktor Příkaský.

Orel sice dokázal duel zdramatizovat, když gólmana Grufíka překonal Andrle, ale ratíškovičtí florbalisté už náskok nepustili a ve šlágru si připsali důležité tři body. „Pro nás to byl náročný zápas, nebyli jsme v plné sestavě, ale měli jsme víc štěstí. Pořád jsme vedli a i přes závěrečný tlak Boskovic jsme vedení udrželi," popsal střetnutí hrající předseda ratíškovického klubu David Příkaský.

Podobně to viděl i soupeř. „Mohl vyhrát kterýkoli z týmů. Rozhodlo naše vyloučení ve čtvrté minutě. Ke konci už jsme si nedokázali vytvořit takový tlak, i když jsme hráli bez brankáře a nastřelili jsme i tyčku. Je potřeba říct, že zápas měl vyšší úroveň než ostatní, Ratíškovice jsou opravdu kvalitní soupeř," uvedl kapitán Boskovic Lubomír Krenar.

Panterům, kterým scházeli Kundrata s Váchou, vyšlo i následující utkání. Tým z Hodonínska vyměnil gólmany, když Grufíka poprvé v sezoně nahradil Frolec. Defenzivu vyztužil i Gajdík, jenž proti Boskovicím nehrál. Ratíškovice měly proti Slavkovu parádní vstup do zápasu a v 8. minutě vedly už 3:0. Protivníka načal David Příkaský, druhý gól přidal jmenovec Uhlík a perfektní úvod završil třetí trefou Tom Blaha.

Panteři dokázali v divoké prostřední periodě své vedení ještě navýšit, když míček za soupeřova brankáře dostali Blaha, Viktor Příkaský a Uhlík. Slavkov to nezabalil a skóre alespoň zkorigoval. Frolce překonali Tříska, Jeřábek a Brožina. Na zvrat už ale celek z Brněnska neměl.

Ve sportcentru Želva se představil i další okresní zástupce v dubňany Jihomoravské lize. Bzenci se letos příliš nedaří, náladu si částečně vylepšil proti Eagles Brno, které po dobrém výkonu přestřílel 7:4. Druhé utkání ale nováček nezvládl, kdy Slavkovu podlehl 5:8.

Naprázdno vyšly Dubňany, které hrály v Adamově. Tradiční účastník nejprve podlehl Psychu Brno 6:9, a pak prohrál i s Čechií Zastávka 4:10.

Dubňany jsou v tabulce osmé, Bzenec se krčí až na desáté příčce. Nejlépe jsou na tom překvapivě Ratíškovice, které se drží na druhém místě. „Rozhodně jsme to nečekali. Ve vyšší soutěži se nám ale hraje dobře. Není na nás takový tlak jako loni, kdy jsme bojovali o postup. Hra do plných nám neseděla, teď spíše bráníme a vyrážíme k rychlým protiútokům. Tato taktika nám svědčí," dodal David Příkaský.

FBK Panthers Ratíškovice – FBO Orel Boskovice 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 12. Lukáš Křižka (Uhlík), 26. Viktor Příkaský (Opluštil) a 27. Tomáš Opluštil (Grufik) – 20. Oldřich Peš, 35. Jiří Andrle. Ratíškovice: Grufik – Opluštil, Zlámal, Lekeš – D. Příkaský, Uhlík, Křižka – Blaha, Zemský, V. Příkaský.

FBK Panthers Ratíškovice – FbC Slavkov 6:4 (3:1, 3:2, 0:1)

Branky: 2. David Příkaský (Uhlík), 4. David Uhlík (D. Příkaský), 8. Tom Blaha (V. Příkaský), 17. Tom Blaha (Gajdík), 20. Viktor Příkaský, 23. David Uhlík (Opluštil) – 10. Michal Drápal, 22. Tomáš Tříska, 25. Jakub Jeřábek, 38. Jiří Brožina. Ratíškovice: Frolec – Opluštil, Zlámal, Lekeš, Gajdík – D. Příkaský, Uhlík, Křižka – Blaha, Zemský, V. Příkaský.

Další výsledky: FbC Slavkov – X-Team Bzenec 8:5, X-Team Bzenec – FBC Eagles Brno 7:4, Psycho Brno- FbC ZŠ Horní B – SFK Slovácko – F.A.T.R. Dubňany 9:6, SFK Slovácko -F.A.T.R. Dubňany – TJ Čechie Zastávka 4:10.