Panteři mohli mít před závěrečnými boji záchranářskou jistotu, ale po porážkách s favority si situaci výrazně zkomplikovali. Proti aspirantům na postup to měl ale slovácký celek hodně složité. Ratíškovice ale s vedoucími týmy soutěže herně nepropadly.

„S rezervou Hattricku jsme hráli dobře. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 5:5. Podobné to bylo i v prvním zápase s Hornets, kdy jsme dlouho drželi remízu 3:3. Bohužel jsme nezvládli konce utkání, ve kterých nás soupeři předčili,“ uvedl hrající předseda FBK Panthers David Příkaský.

Podle něj měli Panteři na to, aby z jedovnické hale, které další zápasy Jihomoravské ligy hostila, nějaké body přivezli. „Zní to možná blbě, ale od prvního týmu tabulky jsem čekal malinko víc. Hornets mě trochu zklamali. Nejhorší na tom je, že i průměrný výkon stačí našim soupeřů k zisku tří bodů,“ pronesl Příkaský.

Ratíškovice se stejně jako rival z Hodonína připravují na závěrečné boje. O druhém sestupujícím se rozhodne 28. dubna v Tišnově, kde se představí FBK Panthers i Sokol Hodonín.

Ratíškovice se utkají s Boskovicemi a domácími Paladins, druhý celek ze Slovácka se střetne s Boskovicemi a béčkem Židenic. „Soupeře máme podobné. Na nikoho se ale ohlížet nechceme. Věříme, že soutěž zachráníme,“ řekl Příkaský.

Pokud Hodonín uhraje o dva body více než Ratíškovice, zachrání se. Pro Pantery by to byl druhý sestup v řadě. „Většina hráčů hraje hůř než loni,“ říká zkušený florbalista. „Proti silným soupeřům nehrajeme tak špatně, bohužel s těmi slabšími protivníky se nedokážeme sejít a trápíme se,“ přidal.

Panteři nad dalším pádem přemýšlí, ale případný sestupu by chod ratíškovického klubu nijak nenarušil. „Pro nás by to žádný velký problém nebyl. Každopádně by to byla škoda, protože každý sportovec chce hrát co nejvýš,“ dodal Příkaský.

Jihomoravská liga mužů

FBK Panthers Ratíškovice – FBŠ Hattrick Brno B 5:8

Branky Ratíškovic: Příkaský 2, Uhlík, Vácha, Lekeš

FbC Hornets ZŠ Horní – FBK Panthers Ratíškovice 6:3

Branky Ratíškovic: Příkaský, Opluštil, Lekeš

Ratíškovice: Frolec – Gajdík, Racek, Lekeš, Kundrata – Vácha, Uhlík, D. Příkaský, Lačňák, Duda, Příkazský, Opluštil.