Do závodu se zatím přihlásilo sto třicet posádek. Škoda 130 Rapid s Jakubem Remeněm a Patrikem Kovářem bude mít pětašedesátku na dveřích. „Na Valašsko jedeme hlavně za cílem pobavit se a užít si závod,“ prohlásil Kovář.

Jelikož se ve Vizovicích uchovává tradice od vzniku tohoto rallyového podniku, takže zůstává rozdělení jen podle pohonu nápravy, tedy jen na předokolky, zadokolky a čtyřkolky. „V naší skupině proti nám startují tři vozy BMW a několik škodovek různých typů,“ představil soky veselský spolujezdec.

Před valašským závodem už měla posádka Remeň s Kovářem menší soustředění. „Při jednom se nám podařilo lehce ťuknout sloup elektrického vedení. Na druhém testu bylo už vše v pořádku. Dokonce se svezla i moje přítelkyně,“ usmíval se osmnáctiletý Veselan, který se připravuje i nabíráním fyzičky. Takže bruslí, běhá a hraje hokej.

Spolu s kolegou u volantu chce především dojet do cíle. „A konečně prolomit smůlu. Bohužel si závod hradíme sami, protože nemáme žádného sponzora a tak nechceme ublížit ani autu, ani sobě,“ podotkl Kovář s tím, že by rád na tento krásný závod pozval všechny fanoušky a diváky motoristického sportu.