"Jsem moc spokojená. Po všech stránkách se mi v Hodoníně líbí. Jsou tady pohodoví lidi a atmosféra. Nejprve to vypadalo, že na jihu Moravy budu po příchodu z Lince jen půl roku. Teď už jsem v Hodoníně třetím rokem a ještě mám podepsanou smlouvu na další sezonu. Hrajeme extraligu, Superligu a Evropský pohár, kde jsme postoupili mezi nejlepší čtyři týmy. Opravdu si nemám na co stěžovat," říká šestadvacetiletá hráčka, která má za sebou povedený rok. I když sympatická stolní tenistka vloni vyhrála spoustu těžkých zápasů, čekala od minulé sezony pořádně ještě víc. „Předtím byly i lepší roky a doufám, že zase přijdou. S Hodonínem jsme v extraligovém finále prohráli 2:3 na zápasy a nezískali tak titul, což beru jako neúspěch. S reprezentací jsem také mohla mít lepší výkony a výsledky," pronesla Pěnkavová.

Po lidské stránce je známá stolní tenistka spokojená. K úplnému štěstí jí chybí pouze přítel. „Pořád doma poslouchám, že už by nějaký mohl být. Já jsem ale pořád sama a volná. Říkám si, že kdyby nějaký chlap zjistil, jak to všechno mám, tak by mě ani nechtěl, protože jsem pořád na cestách. To by asi žádný nevydržel," usmívá se Pěnkavová.

Ta však skepsi nepropadá. „Rodiče by mi přáli i mimčo. Já si ale myslím, že mám čas. Věřím, že se brzy někdo najde," směje se Pěnkavová.

Profesionální sportovkyně si chce letos dodělat trenérskou školu. „Čekají mě státnice. Musím napsat diplomovou práci, což se mi snad povede v září. Pak bych byla jako trenér s licencí A, nejvyšší v Čechách," uvedla Pěnkavová.

Ta chtěla ještě studovat obor Nutriční terapeut na vyšší škole v Ostravě, kam se sice dostala, ale nakonec jí nevyhověli s individuálním plánem. „Nešlo to prostě skloubit s tréninky. Studovat se ale dá vždycky, tak to zkusím později," pravila.

Nejvíce času zabírá Pěnkavové náročná příprava a tréninky. Právě kvůli nim vstoupila do tréninkového centra v Havířově. „V extralize jsem za polovinu soutěže neprohrála. Ale teď chci zkusit třeba dva roky pořádně potrénovat a posunout se výše na mezinárodní úrovni, hlavně v reprezentaci, kde jsem jako čtyřka nebo pětka. Třeba to nevyjde, ale sama si řeknu, že jsem pro to udělala všechno. Nebo to bude dobré a budu pokračovat," pronesla.

Dcera známého stolně-tenisového kouče se na severu Moravy připravuje pod dohledem Davida Arabasze a Ondřeje Brody z firmy JednaDvaTři. „Připravují se tam i holky a muži z reprezentace, kterým se perfektně věnují čtyři trenéři. Pustila jsem se do toho ještě víc a zkouším se posunout výš," uvedla Pěnkavová.

Vedení slováckého klubu vůbec nevadí, že se jejich klíčová hráčka připravuje individuálně na opačném konci Moravy. „Spíše jsou rádi, že mám takovou možnost k trénování, mohu se zlepšovat a potom u nich podávat lepší výkony. V Hodoníně jsem dohodnutá, že budu jezdit jen na zápasy a nebo pokud bude potřeba, přijedu před utkáním ještě na trénink," prohlásila Pěnkavová, která si kvůli tréninku pronajala byt v Havířově a domů do Vlašimi se tak dostane pouze jednou za měsíc. V těšínském Slezsku ji ale smutno není. „Celý den jsem sportovně vytížená. A když mám víc volna, tak tam mám spoustu kamarádů z ping-pongu," připomíná.

Slavnostního vyhlášení, které se ve čtvrtek uskutečnilo ve sportovní hale Želva Dubňany, se nezúčastnila. I když dopředu věděla, kdy a kde se akce koná, odvetné utkání ženské superligy všechny plány zhatilo. „Na slavnostním vyhlášení jsem ještě nebyla ani jednou. Vždycky jsem něco měla. Šéf klubu mi předem říkal, ať si dám volno. Takže jsem s akcí dopředu počítala. Bohužel Superliga se odložila a jiný termín nebyl," posteskla si Pěnkavová.

Ta by mezi ostatní oceněné okresní sportovce přišla ráda. „Je to škoda. I když další sportovkyně na Hodonínsku moc neznám, druhému místo jsem určitě ráda," dodala.