„Moc se mi do toho turnaje nechtělo, protože jsem byla trochu unavená a především zklamaná z vyřazení. Trenér mě ale přemluvil a nakonec z toho byla účast ve finále,“ řekla pro webové stránky Českého svazu stolního tenisu Kateřina Pěnkavová.

Odchovankyně vlašimského pingpongu hájící v extralize barvy hodonínského SKST nastoupila ve finále proti Francouzce Lennonové a porazila ji 3:2 na sety. „Až v průběhu finále jsem si za stavu 0:2 uvědomila, že vlastně nechci turnaj pouze absolvovat, ale vyhrát. Takže jsem se zdravě vyhecovala a pokusila se nepříznivý průběh otočit. Francouzska byla jednoznačně nejtěžší ze čtyř soupeřek, se kterými jsem v turnaji útěchy hrála,“ sdělila Pěnkavová.

Ta se do turnaje útěchy dostala, když v prvním kole soutěže nestačila na Ukrajinku Pesotskou, které podlehla ve čtyřech setech. Zlato z útěchy bylo pro Pěnkavovou dobrou náplastí na brzké vyřazení z hlavní soutěže. „Určitě si vítězství vážím. Podobně jako zlaté medaile, kterou si pochopitelně přiřadím do své sbírky. A že je na ní nápis Consolation (útěcha)? Ten bych možná mohla v budoucnu třeba nějak vymazat,“ dodala s úsměvem Kateřina Pěnkavová.

Na evropském šampionátu se objevily ještě další tři hráčky, které prošly hodonínským klubem. Nejblíže k postupu do čtvrtého kola hlavní soutěže byla Dana Hadačová. Ta podlehla Lucemburčance Xii Lian po sedmisetové bitvě, kdy ten rozhodující prohrála 12:14. „Dlouho mi trvalo, než jsem si zvykla na její styl. Od čtvrtého setu jsem se snažila odehrát to, co na ni platilo. Moc mě mrzí, že v koncovce už to zase bylo všechno jinak. Měla jsem jí hrát první topspin do forhendu, ale při vidině vítězství už jsem na to nemyslela,“ posteskla si Hadačová.

Ve třetím kole skončila i ratíškovická rodačka Iveta Vacenovská, kterou vyřadila Ruska Fadějevová. Ještě o kolo dříve vypadla Hana Matelová. Tu porazila Němka Wu v šesti setech.