Nebojíte se práce s ženami? Ne všichni trenéři s nimi dokáží pracovat či vyjít…

Samozřejmě vím, že je obrovský rozdíl trénovat muže a ženy. Nicméně jsem velmi mile překvapený z toho, jak holky pracují a přistupují k tréninkům.

Co od angažmá ve Veselí nad Moravou vůbec očekáváte?

Angažmá beru jako novou a zajímavou zkušenost, protože po čtrnácti letech trénování přecházím od mužů k ženám. Je to pro mě nová výzva.

Ve Veselí se v minulé sezoně prostřídalo hned několik trenérů. Nebojíte se, že dopadnete jako některý z kolegů?

Určité obavy panují. Přeci jenom dělám krok do neznáma a vámi uvedenou situaci všichni vnímají. Uvidíme, jak se nám bude společná práce dařit. Věřím, že si s holkami sedneme a brzy najdeme společnou řeč.

Vaše předchůdce trápil především úzký kádr. V létě navíc Veselí opustily čtyři hráčky. Budete požadovat po vedení posílení a doplnění mladého družstva?

S vedením intenzivně komunikujeme. Příchody hráček jsou v jednání, zatím však jejich jména nemohu prozradit. Každopádně družstvo postupem času určitě doplníme. Přípravu jsme začali s velmi okleštěným kádrem. Děvčata i přesto poctivě makají. Musím je za přístup a nasazení pochválit.

Přípravu jste zahájili dvacátého července. Bude klasická, nebo do ní zařadíte i nějaké novinky?

Příprava je standardní, s drobnými moderními prvky. Příští týden absolvujeme soustředění, které se bude konat v našich domácích podmínkách.

Kolik odehrajete před prvním soutěžním zápasem přípravných utkání?

Máme naplánováno osm až deset přípravných utkání, včetně turnajů.

S jakými cíly do nového interligového ročníku půjdete?

Chceme především stabilizovat kádr a odehrát důstojnou, pokud možno vítěznou, partii se všemi soupeři. S vedením jsme si nastavili tříletou koncepci vývoje klubu, které bychom se chtěli držet. Postupně chceme budovat tým, který vhodně doplníme mladými hráčkami z okolí nebo talentovanými dorostenkami či juniorkami.

Radim PernickýPozice: trenér HC Veselí nad Moravou
Věk: 40 let
Přezdívka: Effa
Bydliště: Brno