„Podle trenéra je pro mě tato výška snad zakletá. Už jsem měl spoustu příležitostí ji překonat, ale vždy mi k tomu chyběl malinký kousek,“ kroutí hlavou dvacetiletý atlet.

K letošní sezoně má Chlebík výhrady. Sám se sebou není rozhodně spokojený. „Letošní sezona se rozhodně nevyvíjí podle mých představ. Očekával jsem kvalitnější výkony,“ přiznává juniorský mistr České republiky.

Chlebík cítil před startem sezony obrovskou formu. Příprava se mu vyvedla, trénoval naplno, vyhýbaly se mu zranění. „Čekal jsem, že ji náležitě zúročím a že budu zápasit s vyššími výškami. Bohužel se zatím spíše trápím,“ posteskl si známý okresní sportovec, který věřil, že letos konečně překoná vytouženou hranici pěti metrů.

Nejlepší výkon předvedl Chlebík na halovém Mistrovství Moravy a Slezska. Na vítkovickém stadionu skočil své letošní maximum. „Letos to byl můj nejvydařenější závod. V Ostravě je parádní stadion s výborným sektorem. Většinou tam fouká dobrý vítr, což je pro tyčkaře pozitivní,“ pravil Chlebík.

Na výkon z Ostravy však zatím nedokázal skokan o tyči, který s atletikou začal někdy ve čtvrté třídě, navázat. Zlepšit pověst si může rodák z Čejkovic na exhibicï v Opavě, která se koná začátkem srpna. „Na to se hodně těším. Bude se tam skákat na náměstí, kde bývá úžasná atmosféra,“ přibližuje podnik ve Slezsku Chlebík.

Jinak mnoho dalších závodů o letních prázdninách není. „V Hodoníně se představím ve čtvrtém kole první ligy družstev. Budu hájit barvy Břeclavi. Na konci prázdnin mě čeká mistrovství republiky do třiadvaceti let,“ informuje Chlebík. Ten bude na národním šampionátu obhajovat loňské druhé místo. „Byl bych rád za jakoukoliv medaili,“ říká upřímně.

Připravovat se bude Chlebík v domácím prostředí. „Naše podmínky se díky novému stadionu zlepšily nejméně o sto procent. Kéž by se našlo více nadšenců, co by na něm chtěli trénovat,“ pronesl Chlebík.