První hrací den proběhl bez problémů. Všechny čtyři zápasy se obešly bez ostrých zákroků, strkanic a negativních emocí. "Uvědomujeme si, že Zýbal, který loni napadl rozhodčího Daniela, vnesl na celou soutěž stín. Řada hráčů, funkcionářů i fanoušků si myslí, tady hrajeme nějakou brutální soutěž. Věřím, že si dva rozohdčí zajistí pořádek a že bude letošní ročník v pohodě," říká hlavní organizátor Indoor football league a hráč Parmy Ludvík Pintera.

Ten se sešel před turnajem s ostatními kapitány. Zástupci jednotlivých týmů řešili trest pro Zýbala i změnu pravidel. "Domluvili jsme se, že Zýbal dostane čtyři zápasy stop. A jelikož se nechceme přiblížit futsalu, tak jsme pravidla nezměnili. Na okrese jsu dvě halové soutěže. Ať si každý vybere, co chce hrát," řekl Pintera.

Novinkou je spolupráce s vedením okresního fotbalového svazu. "Jsme domluveni s představiteli OFS, že pokud se stane něco mimořádného, tak bude událost řešit disciplinární komise OFS Hodonín. Trest by se tak přenesl i na venkovní hřiště, do klasického fotbalu," pravil Pintera.

Stejný naopak zůstal systém turnaje i dvojice rozhodčích. "Všechny týmy jdou po odehrání sedmi kol do čtvrtfinále. Pak se hraje vyřazovací část," říká šéf kyjovské ligy. "Rozhodčí budou celý turnaj stejní. Je to specifická soutěž a než si na to zvyknout, tak to chvilku trvá," vysvětluje Pintera.

Tradičního sudího Jaroslava Daniela tak doplnil milotický arbitr Patrik Voříšek. Dvojice okresních sudích odřídí každý hrací den čtyři zápasy.

Mezi osmi přihlášenými týmy letos není Veselský výběr. Parta Romana Grabce dala před kyjovskou ligu přednost futsalu. "Veselí samozřejmě chybět bude. Ze začátku sice mělo trochu problémy, ale ke konci ukázali, že jsou skvělí fotbalisté," řekl Pintera.

Podle něj patří mezi favority Kapacity, Kuci vopálený a Zwegeltrebe. "Ale zase může někdo překvapit," říká Pintera. "Otázka je, co stane, až vedení Kyjova zakáže svým hráčům hrát," doplnil. "S nikým jsem o tom ale nemluvil. Já pořádám turnaj a mně je jedno, kdo tady hraje. Je na oddílech, aby se se svými hráči domluvily," dodal Pintera.

Pořadatelská Parma pomýšlí na semifinále. "Máme pár nových tváří. I tak byl pro nás úspěch," říká hlavní organizátor.

Základní část končí 7. ledna. Vyřazovací část se uskuteční o týden později, boje o medaile jsou na programu v sobotu 21. ledna. Vítěz obdrží putovní pohár a osm tisíc korun.