Stříbro si na krk pověsily Viktorie Černá, Tereza Holíková, Karin Kubová a Karolína Vlasáková. Kvarteto hodonínských plavkyň parádně zakončilo letošní nadmíru povedenou sezonu. „Poslední závod sezony ukázal, že když se celý rok trénuje poctivě, můžeme se prosadit i v konkurenci celé Moravy. Doufejme, že děvčatům výsledky daly energii do další práce na velmi dlouhou dobu. Za výsledky, výkony a reprezentaci oddílu všem děvčatům gratulujeme," prohlásila zástupkyně slováckého klubu Jaroslava Zubalíková.

Celou štafetu rozjížděla Karin Kubová, která v prvních padesáti metrech vytvořila menší náskok a předávala jako první. Do druhého úseku skočila Karolína Vlasáková. Ta po celý den překonávala osobní rekordy a i ve štafetě se vybičovala k největšímu výkonu dne a první místo udržela s mírným náskokem.

Vlasáková štafetu předávala Tereze Holíkové před favorizovanou Kometou. „Terka jela velmi dobře, ale prvenství neudržela a předávala na druhém místě," hlásila Zubalíková. Do posledního úseku startovala se ztrátou asi sedmi metrů Viktorie Černá.

Šikovná plavkyně závěrečných padesát metrů neskutečně odmakala. Černá dohmátla časem 2:31,4 minuty a skvělým finišem udržela druhé místo. „Jsem moc ráda, že Viky nedovolila, aby někdo pochyboval o malém oddíle z Hodonína. Děvčata měla velkou radost a velkým klubům předvedla svoji sehranost a vyrovnanost ve výkonech," prohlásila nadšená Zubalíková, která mladé závodnice za předvedené výkony právem chválila.

„Pro holky byl úspěch už jenom to, že se dostaly na tyto prestižní závody ve všech přihlášených disciplínách. Každá startovala v šesti individuálních závodech a ve dvou štafetách," informovala zástupkyně hodonínského klubu.

Zahájení závodů se neobešlo bez nástupu rozhodčích a zahrání hymny České republiky. „Byl to velmi dojemný okamžik," shodla se hodonínská děvčata.

V dopoledním programu se ke stupni vítězů nejvíce přiblížila šestým místem Holíková v závodě na dvě stě metrů volným způsobem.

Černá skončila v polohovém závodě na padesát metrů osmá a na dvoustovce volným způsobem obsadila časem 3:04,2 minuty devátou pozici. Karin Kubové se na Hané příliš nevadlo, ale i tak si časem 36,8 vteřiny na padesát metrů volným způsobem zaplavala osobní rekord a skončila na slušném jedenáctém místě.

Dopolední program zakončila polohová štafeta na čtyřikrát padesát metrů. „I když měly holky natrénováno a jejich osobní časy naznačovaly dobré umístění, nakonec čas 3:08 minuty stačil jen na páté místo," uvedla Zubalíková.

Odpoledne se hodonínským plavkyním vedlo podobně jako v dopoledním programu. Zaplavané časy byly korunovány jednou individuální medailí. V závodě na čtyři sta metrů volným způsobem ji získala Tereza Holíková, která se celý závod držela na druhé příčce, ale v poslední padesátce nedokázala odpovědět na zrychlení ostravské Leony Novotné, jež ji nakonec odsunula na třetí pozici.

Holíková čas zaplavaný na krajských přeborech v Blansku nezopakovala a dosáhla 6:31,3 minuty. „I tak je to krásný výsledek," upozornila Zubalíková.

K Holíkové se pak ještě šestým místem přidala Viktorie Černá na sto metrů polohovým způsobem. „Téměř všechny časy, které děvčata v nejvyšší soutěži své věkové kategorie zaplavala, byly osobními rekordy," dodala spokojená Zubalíková.