Vyhrála jste titul mistryně České republiky. O jakou akci konkrétně šlo?
Jednalo se o Letní Pohár České republiky v kategorii jedenáctiletého žactva – Morava.

Kam jste až museli cestovat na Letní Pohár v plavání?
Závody se konaly v Prostějově, takže až tam (úsměv).

Řekněte, o jak velké závody se jednalo? Kolik družstev se celkem zúčastnilo?
Akce se zúčastnilo celkem jednačtyřicet plaveckých klubů a startovalo celkem 134 závodníků. Jelikož Oddíl sportovního plavání Hodonín patří k malým klubům, je už samotná kvalifikace na tyto vrcholné závody pro jedenáctileté plavce velkým úspěchem. Tudíž pro tuto věkovou kategorii to jsou velké závody.

Jak jste se na Letní Pohár kvalifikovala?
Na tyto závody byli přijati jen ti závodníci, kteří se časem kvalifikovali na krajských přeborech, které se konaly 2. června tohoto roku po celé republice. Z těchto krajských přeborů jsem si dovezla tři zlaté a tři stříbrné medaile z šesti možných startů. Na Poháru jsem skončila na prvním místě v disciplíně na sto metrů motýlek v čase 1:21:35, čímž jsem si vylepšila svůj osobní rekord. Poté jsem se umístila třikrát na třetí pozici v disciplíně na padesát metrů volný způsob (31:95), padesát metrů motýlek (36:12) a na čtyři sta metrů volný způsob (5:29:87). Bohužel jsem se nevyhnula diskvalifikaci v disciplíně na 100 m polohový závod, kde bych svým časem obsadila čtvrté místo. V posledním startu jsem obsadila pátou pozici v disciplíně na sto metrů volný způsob (1:11:28). I když jsem obsadila i nemedailové pozice, u všech startů jsem si dokázala vylepšit své osobní rekordy, což mě velmi těší.

O jaký vrchol sezony se touto akcí jedná?
Tyto závody jsou vždy vyvrcholením jak letní, tak zimní sezony a věnuje se jim vždy zvýšená příprava. Zúčastňují se jich jen ti nejlepší plavci Moravy.

Jaký je váš další závodní plán do konce tohoto roku?
Je před námi podzimní část sezony, takže mám před sebou ještě mnoho závodů po celé České republice.

Jak si užíváte prázdnin? Byla jste někde na dovolené nebo jste stále ve sportovním režimu?
Přes letní prázdniny mám volnější režim, mohla jsem tak odletět na zaslouženou dovolenou do Turecka. Nemine mě ale týdenní intenzivní soustředění s mým klubem, a také týdenní plavecký kemp v Nymburku.