Jihomoravankám nepomohla k důležitým bodům ani Jarmila Kočí. Dlouholetá opora Veselí, která v klubu působí jako členka výkonného výboru, zaskočila za nemocného trenéra Jána Packu. Ani přítomnost bývalé reprezentantky na střídačce trápící se družstvu nenakoplo. Hostující hráčky zaostaly za soupeřem ve všech herních činnostech a zaslouženě na jihu Čech prohrály rozdílem sedmi branek.

Zklamání z výkonu i nepříznivého výsledku bylo v kabině slováckého týmu značné. „Nepodaly jsme dobrý výkon. Chvílemi hrály holky slušně, ale celkově to bylo špatné. Když jsme se začaly zvedat, udělaly jsme školácké chyby," uvedla zaskakující veselská trenérka Jarmila Kočí, která byla v oficiálním zápise o utkání uvedena jako masérka.

Panenky vstoupily do pátečního duelu špatně. Od nepovedeného úvodu se pak odvíjel i další průběh předehrávky. „Bohužel nám utekl začátek. Písek nám po laciných gólech odskočil na rozdíl tří branek. Pak už jsme jen náskok soupeře marně dotahovaly," povzdechla si Kočí.

Bývalá vynikající spojka, která na konci února oslaví čtyřicáté narozeniny, měla značné výhrady především k defenzivě. Veselanky špatně bránily, čehož nadšeně hrající domácí hráčky využívaly. „Obrana byla špatná," pronesla Kočí. „Navíc jsme udělaly spoustu technických chyb," přidala. „Děvčatům chybí síla, dravost. Neměly jsme žádný rychlý protiútok," dodala.

Jihomoravankám nepomohlo v Písku ani střídání brankářek. Stojarová, Nejezchlebová ani Lekešová totiž neměly na Jihu Čech svůj den. „Vystřídaly jsme všechny gólmanky, ale žádné z nich se nedařilo. Na druhé straně je pravda, že obrana jim vůbec nepomohla," uvedla Kočí.

O nic lépe se nevedlo ani hráčkám v poli. „Nedokázaly jsme proměnit vyložené šance, navíc jsme nastřelily šest tyček," připomněla členka veselského výboru.

Jediný, kdo snesl přísnější měřítko, byla spojka Slováková. „Ostatním holkám nemohu upřít snahu, ale prostě to bylo málo," řekla Kočí.

Ta měla v důležitém zápase v boji o play-off k dispozici i křídelnici Barboru Eliášovou. Hráčka prvoligového Jindřichova Hradce se chtěla proti jihočeskému rivalovi vytáhnout, ale střelecky se prosadila pouze jednou. Nejvíce gólu Veselí vstřelila kanonýrka Vargová, která se prosadila šestkrát ze hry a třikrát ze sedmimetrového ho­du.

Ani góly mladé střelkyně ovšem slováckému celku k lepšímu výsledku nestačily. Naopak Sokol oplatil moravskému rivalovi porážku z podzimu slavil důležitou výhru. „Jsem rád, že jsme v tomto důležitém utkání dokázali zvítězit. První poločas byl z naší strany dobrý, vstřelili jsme hodně gólů. Ve druhé půli jsme dělali více technických chyb, ani přesilové hry nebyly naší silnou stránkou, když jsme se moc neprosazovali," zhodnotil duel kouč Sokola Jan Slavík. Ten výhru nijak zvlášť nepřeceňoval. „Teď se musíme soustředit na další důležité utkání," dodal písecký kouč.

Sokol Písek – HC Veselí nad Moravou 34:27 (16:8)

Nejvíc branek: Součková, Königová, Malá po 6, Vrabcová 5/3, Šichmanová 5 – Vargová 9/3, Slováková 7, Gajdošíková 5. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Vyloučení: 4:3. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Diváci: 148.

Písek: Brožová, Šibrová – Vrabcová 5/2, Boorová 1, Kohoutová, Součková 6, Michková 3, Huráňová, Königová 6, Rusfelová, Talafousová, Benešová, Pravdová, Šichamnová 5, Malá 6, Palasová 2/1.

Veselí n. M.: Nejezchlebová, Stojarová, Lekešová, – Eliášová 1, Varjassiová 1, Jašková, Vysloužilová, Jandásková 2, Slováková 7, Vinklárková 1, Šustková, Gajdošíková 5, Vargová 9/3, Štetáková 1.

Kočí byla při premiéře vedená jako masér

Veselí nad Moravou – Házenkářky Veselí nad Moravou prožívají podivnou sezonu. Mladý tým po odchodu kouče Hudáka tápe. Panenky nebrzdí v dobře rozehrané sezoně pouze technické chyby, nezkušenosti, nemoci či zranění, ale hlavně časté změny na trenérském postu.

Na lavičce slováckého celku se v letošním interligovém ročníku vystřídali už tři muži a jedna žena. Po nečekaném Hudákově konci panenky v utkání na Slavii vedl Milan Buday. Po něm trenérskou štafetu převzal Ján Packa, který však po středečním zápase v Michalovcích onemocněl a do Písku s týmem odjela dlouholetá opora a členka výkonného výboru HC Veselí nad Moravou Jarmila Kočí, která ve své trenérské premiéře neuspěla. „Byla jsem v těžké pozici, protože jsme se to dozvěděla ve čtvrtek v sedm večer. Neměla jsem žádný čas na přípravu. Pouze jsem zhlédla podzimní vzájemný zápas a holkám k tomu něco řekla," uvedla Jarmila Kočí.

Mladé svěřenkyně si však slova bývalé reprezentantky k srdci nevzaly a pokynů zaskakující trenérky se neřídily. „Trochu mě to naštvalo, protože z toho mála, co jsem holkám před utkáním v kabině řekla, stejně na palubovce skoro nic nedodržely. Písek mě ničím nepřekvapil. Hrál to samé, co u nás," prohlásila Kočí. Ta nevlastní žádnou trenérskou licenci, proto byla v oficiálním zápise o utkání uvedena jako masérka.

Podle Kočí není největším současným problémem veselského družstva pouze početná marodka či úzký kádr, ale i časté změny trenérů a fyzická kondice. „Trenér Packa to již řekl, bohužel byl za svá slova kritizovaný. Já si to ale myslím taky. Možná za to může fakt, že holky byly nemocné," míní Kočí. „Když někdo týden leží v posteli s antibiotiky, tak se z toho potom dostává měsíc," dodala.