A právě od výkonu gólmana se florbalisté Ratíškovic odrazily. „Oba zápasy odchytal dobře. Ale nic jiného od něj ani nečekáme, zkušenosti má na rozdávání," usmívá se hrající předseda klubu FBK Panthers David Příkaský.

V prvním zápase Frolec ale příliš práce neměl. Celek ze Slovácka, kterému scházeli zadáci Jiří Kundrata a Martin Jakeš, totiž proti Rousínovu na palubovce jednoznačně kraloval. V každé třetině vstřelil tři branky a nakonec zaslouženě vyhrál. „Rousínov mě trochu zklamal, čekal jsem od něj víc. Oproti loňsku byl slabší, vzadu nebyl tak důrazný. Měli jsme spoustu místa a času na zakončení," řekl zkušený útočník.

Kanonádu odpálil v 9. minutě Zemský, kterému asistoval Vácha. Druhý gól přidal po Opluštilově asistenci Lukáš Křižka a povedenou úvodní část zakončil v početní výhodě David Uhlík.

Ratíškovice měly i po změně stran herně navrch a svoji převahu a pohodu demonstrovaly ve střílení branek. Na 4:0 zvyšoval David Příkaský, pak se trefil i jeho mladší bratr Viktor a šestou branku obstaral Lukáš Křižka.

Třígólovou normu Panteři dodrželi i v závěrečné části, když soupeřova brankáře překonali sourozenci Příkaští a David Uhlík. Rousínov se na výraznější odpor nezmohl. Brankáře Frolce o čisté konto připravil až pět minut před koncem František Slovák, který upravil na konečných 9:1. Ratíškovice ani přes zvýšené úsilí na vytouženou desetigólovou hranici nedosáhli.

Stínem pohodového utkání bylo zranění útočníka Toma Blahy, který si zlomil klíční kost a musel do nemocnice na vyšetření. „Je to jediná kaňka na jinak velmi povedeném zápase," pravil David Příkaský.

Právě Blaha Panterům citelně scházel ve druhém víkendovém duelu. Proti Boskovicím to nebyla žádná selanka, ale tvrdá lopota. Panteři si to s tradičním rivalem rozdali na férovku, vyhrál nakonec šťastnější tým, který dokázal děravý míček poslat do sítě. „Byl to vyrovnaný a napínavý zápas. Boskovice patří k našim tradičním soupeřům. Šance byly na obou stranách," řekl David Příkaský.

Jedinou branku utkání vstřelil ve 23. minutě David Uhlík. Ratíškovický forvard zužitkoval přesilovou hru, když se trefil po asistenci Viktora Příkaského.

Boskovice ale o body bojovaly až do konce. Hráči Orla se snažili výsledek otočili. Nejblíže vyrovnání byli při hře pěti proti čtyřem, ale ani v početních výhodách se nakonec neprosadili. Několik šancí a střel pochytal výtečný Frolec, kterou jednou pomohla i tyčka.

Panteři disciplinovaným výkonem hubenou výhru uhájili a do tabulky si po úvodním turnaji připsali šest bodů. „Jsme spokojení. Začátek nám vyšel, snad to tak bude pokračovat dál," přeje si hrající ratíškovický předseda.

Celek ze Slovácka je po sestupu Bzence a odtržení Dubňan od Hodonína jediným zástupcem regionu v Jihomoravské lize. Cílem klubu zůstává boj o nejvyšší příčky. „Chceme hrát nahoře, nejlépe do třetího místa. Na postup nemyslíme. Nejsme nejmladší a vyšší soutěž klade vyšší nároky," dodal Příkaský.

FBK Panthers Ratíškovice – Rousínov 9:1 (3:0, 3:0, 3:1)

Branky: 9. Zdeněk Zemský (Vácha), 10. Lukáš Křižka (Opluštil), 15. David Uhlík (V. Příkaský), 16. David Příkaský (Zlámal), 24. Viktor Příkaský (Zemský), 30. Lukáš Křižka (D. Příkaský), 38. Viktor Příkaský (Zemský), 38. David Příkaský (Křižka), 42. David Uhlík (Křižka)- 40. František Slovák (J. Slovák). Rozhodčí: Bábíček, Juráš. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 30.

FBK Panthers Ratíškovice – FBO Orel Boskovice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky: 23. David Uhlík (V. Příkaský). Rozhodčí: Bábíček, Juráš. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 30.

Ratíškovice: Frolec – Zlámal, Opluštil, Gajdík, Vácha – Křižka, V. Příkaský, Uhlík, D. Příkaský, Zemský, Blaha, Lekeš.