Hostující trenér René Kumpán, který postrádal na Slovensku kromě zraněné brankářky Veroniky Fialkové také Petru Varjassiovou, hodnotil utkání i přes rozpačitou první půli pozitivně.

„Bylo to pro náš nově tvořící se tým velmi těžké utkání, protože Partizánské se v létě posílilo o nejlepší střelkyni posledního ročníku interligy. Kromě Vargové přišly z Nitry další dvě hráčky, takže nás nečekal žádný lehký soupeř. Děvčata ale k zápasu přistoupila dobře a hlavně s výkonem ve druhém poločase mohu být spokojený," pronesl veselský lodivod.

Po prvním poločase to však na remízu nevypadalo. Partizánské v domácím prostředí dominovalo, soupeře především díky přesné střelbě a menšímu počtu technických chyb přehrávalo. V úvodní půlhodině si Slávia vypracovala šestibrankový náskok.

„Prvních třicet minut jsme se hledali. Vázla nám kombinace, nešlo nám to v obraně ani v útoku," přiznal Kumpán.

Veselanky se ale po změně stran zlepšily a začaly náskok protivníka stahovat. V dramatickém závěru se hostujícímu týmu nakonec podařilo i vyrovnat. „Ve druhé půli jsme se zaměřili na obrannou činnost. Po přestávce jsme otočili velmi nepříznivý výsledek a utkání jsme dotáhli do remízového stavu, který odpovídal dění na palubovce," řekl Kumpán.

„Konečně se ukázalo, že se družstvo dává do kupy. Po nepříliš povedeném prvním poločase jsme se totiž po přestávce především v obraně zlepšili," přidal hostující kouč, který má před sebou stále dost práce. „Do startu sezony zbývají dva týdny. Věřím, že budeme na první mistrovský zápase dobře připraveni," dodal Kumpán.

Stejně jako ve Veselí došlo k několika zásadním změnám i v Partizánském. To vstoupí do nové sezony se staronovým názvem i trenérem. Koučem HK Slávia Partizánské se stal bývalý kormidelník Peter Olšavský.

Ten vedl Partizánské v sezoně 2011/2012 a vybojoval s ním ve slovenském play-off bronzové medaile. Úspěšný ročník podtrhlo vítězství ve slovenském poháru žen.

Po sezoně zamířil Olšovský do Sence, se kterým skončil v uplynulém ročníku čtvrtý, když v duelu o bronz prohrál jeho tým právě s Partizánským.

Změnám se ovšem nevyhnul ani hráčský kádr. Do Poruby zamířila pivotka Eva Minárčiková, v klubu skončila i Amadea Šáteková. Naopak, po dlouhodobém zranění se do sestavy vrací Martina Košíková a Silvia Sčasná, kouč Olšovský bude mít znovu k dispozici i Andreu Kertészovou.

Vedení Slávie získalo na hostování trojici Jasmína Vargová, Barbora Königová a Simona Sýkorová.

HK Slávia Partizánské – HC Veselí nad Moravou 29:29 (16:10)

Nejvíce branek Veselí: Chrenková 8, Jandásková 7, Hvostaľová 6.