Hlavní aktéři se tomu nakonec zasmáli. Dobrá nálada vládla ve sportovní hale Vesbyt po celé tři dny.

Šestadvacátého ročníku tradičního Mikulášského turnaje mladších žaček se o adventním víkendu ve Veselí nad Moravou zúčastnilo dvanáct házenkářských týmů z Česka a Slovenska.

Slovácko na významné mládežnické akci kromě Hodonína zastupoval především domácí společný tým Veselí nad Moravou a Strážnice, který se dal dohromady teprve po letních prázdninách a na podzim se v Jihomoravské lize mladších žákyň sehrával.

Podívejte se, jak čert vynesl mladou házenkářku ven z haly

Zdroj: Libor Kopl

„Za mě jdeme pomalu nahoru, což ukázal i tenhle turnaj. Byť zatím nevyhráváme, hrajeme dobře a na tom si zakládáme. Pořád holkám říkám, že výhry přijdou později,“ uvedla trenérka SHK Veselí nad Moravou Andrea Brablcová.

Bývalou interligovou házenkářka trénování děvčat baví. Po sloučení se Strážnicí má k dispozici dostatek děvčat, dalším zájemkyním o oblíbený kolektivní sport se ale nebrání. „Kdyby chtěl někdo začít, není problém,“ tvrdí.

„Hlavní je, aby děti sportovaly. Za mě je házená skvělý sport,“ přidává.

V týmu má i Moniku Matuškovou. Šikovná spojka hraje házenou téměř dva roky a na domácím klání dokonce zaskakovala i za brankářku.

„Jsem ráda s holkami v kolektivu. Ta radost z výhry je nepopsatelná,“ líčí sympatická dívka. „Běhat mě sice moc nebaví, ale všechno kolem toho je úžasné,“ rozplývá se dcera bývalého veselského fotbalisty.

Házenkářky Hodonína (modré dresy) ve šlágru 10. kola zdolaly Kunovice 27:23 a udržely letošní neporazitelnost.
Podívejte se: Devátá výhra v řadě. Házenkářky Hodonína zdolaly i Kunovice

Kromě společného týmu Veselí a Strážnice a Hodonína se o prvenství utkala i družstva Otrokovic, Zubří, Písku, Hájí Praha, Kynžvartu a Malacek. Zlín a Šaľa vyslaly do boje hned dva týmy.

„Rozhodně jsou tady soupeři, kteří jsou lepší než u nás v soutěži, což je pro nás samozřejmě dobře. Těmito zápasy stoupáme výš,“ cítí Brablcová.

„Hrát s někým, kdo je horší, je pro nás takové neefektivní,“ dodává.

Mladé veselské házenkářky nakonec na medaili nedosáhly. V silné konkurenci skončily až deváté.

Z vítězství se radovaly naděje Šaľy, druhý byl společný tým Malacek a Rohožníku, třetí příčku obsadily žákyně Zlína. Hodonín skončil jedenáctý.