V dramatické úvodní bitvě neuspěla obranářka Markéta Ševčíková, pak už to vlastně bylo jedno.

Jihomoravanky sice bojovaly, kvůli fanouškům chtěly srbského šampiona porazit, ale ani napočtvrté v základní skupině Ligy mistryň neuspěly.

Při rozlučce s prestižní soutěží podlehly soupeřkám z Balkánu 1:3 a nyní je čeká čtvrtfinále Evropského poháru. Dál jde srbský protivník.

Liga mistryň -
SKST PLUS HODONÍN – TTC NOVI SAD 1:3
Výsledky:
Markéta Ševčíková – Aneta Makszutiová 1:3 (14,-10,-3,-13), Natalia Partyková – Annamaria Eedelyiová 1:3 (-10,-8,5,-8), Karin Grofová – Tijana Jokičová 3:2 (-10,-8,8,18,3), Markéta Ševčíková – Annamaria Erdelyiová 1:3 (9,-7,-7,-2).

„Samozřejmě mě mrzí, že jsme nepostoupili, ale věděli jsme, že před sebou máme opravdu velmi těžký úkol. Vyhrát s Novim Sadem třikrát 3:0 bylo extra složité, bohužel to nevyšlo. Kvůli divákům jsme se snažili celý zápas odehrát se ctí, zvítězit, což se nám zase nepovedlo,“ povzdechl si hodonínský trenér Jaroslav Mikeska.

Jihomoravanky v prestižní soutěži doplatily hlavně na absenci Sakury Moriové. Japonská hráčka totiž odehrála pouze jeden duel ze čtyř, což na postup do vyřazovacích bojů nestačilo.

„Letos se nám nesešla sestava,“ povzdechl si Mikeska. „V Novem Sadu nám nechyběla pouze Sakura, ale i Natálka Partyková, která byla na mistrovství světa paralympioniků. Takže sestava v Srbsku byla poměrně hodně oslabená, bez jedničky či dvojky je těžké hrát s takovými soupeři,“ říká hodonínský kouč.

Mikeska ale svěřenkyním před rozhodující bitvou věřil. „Zvládneme to,“ ujišťoval těsně před utkáním.

Odhodlání nechybělo ani Ševčíkové. Domácí bojovnice sice ještě v dramatické koncovce prvního setu porazila Makszutiovou, ale pak naopak prohrála set druhý. V tom třetím nezachytila začátek a srbská hráčka výhrou prakticky jistila postup.

Hokejisté Hodonína (černé dresy) ve 20. kole východní skupiny druhé ligy prohráli ve Znojmě 2:4.
Podívejte se: Baník trápil suverénní Znojmo, po pěti zápasech nezískal ani bod

„Na obou znát byl velký tlak. Byly jsme na tom stejně, ona to ale nakonec zvládla lépe. V koncovkách už to je fakt o náhodě. Mohl vyhrát kdokoliv,“ míní Ševčíková.

Moravanky se ale sympaticky rvaly dál. Partyková proti obranářce Erdelyiové ještě neuspěla, ale Grofová ve třetí dvouhře otočila duel s Jokičovou. Odvrátila neuvěřitelných šest mečbolů a nakonec soupeřku přetlačila v pěti setech. Z výhry měla obrovskou radost, byla to vůbec její první v Lize mistryň.

Slušná návštěva si téměř tříhodinové utkání vychutnalo až do konce. Ševčíková v souboji obranářek podlehla Erdelyiové 1:3 a stejným výsledkem skončilo i celé střetnutí.

Hodonínské stolní tenistky si ani po konci v Lize mistryň příliš neodpočinou. Kromě domácí extraligy je ještě v prosinci čeká finálový turnaj Českého poháru a také čtvrtfinále Evropského poháru. Dvojzápas je na programu v týdnu od 13. do 18. prosince. Slovácký celek se nejprve představí venku, odvetu pak sehraje před vlastním publikem.

„Soupeři budou na podobné úrovni jako jsme my. Nějakou šanci na celkové prvenství máme, ale čeká nás spousta těžkých a vyrovnaných utkání,“ předpokládá Mikeska.

„Chceme ale uhrát co nejlepší výsledek,“ dodává bojovně Ševčíková.