Tango, které táhl především skvěle hrající Tomáš Ťok, rozhodlo úterní večerní duel čtyřmi brankami hned v prvním poločase. Po nádherných akcích se prosadili Vintrlík, Ťok, Hynek a Čech.

Dynamo, která na jih Moravy dorazilo pouze s brankářem Křížkem a šesti hráči do pole, se probralo až ve druhé půli za hrozivého stavu 0:5.

Perina s Jasenským a Peckou utkání na chvíli zdramatizovali, Benát ale neproměnil penaltu a náhradní domácí gólman Parobek pak zneškodnil i trestný desetimetrový kop.

Postup Tanga završil v závěru dvěma góly Buc.

„Jsme spokojení. Určitě jsme nečekali, že soupeře takto přehrajeme. Budějovice jsou ligový mančaft, výsledky měly dobré. Pro nás dobře, že dojely v šesti lidech. Navíc se jim nešťastně zranil jeden hráč, takže šlo cítit, že kluci i po dlouhé cestě už trošku tahali nohy. Dojeli na poslední chvíli, což nám nahrálo,“ uvedl kapitán Tanga Roman Sopůšek.

Domácí trenér Stefanos Chadzidis si ale nemyslí, že by Jihočeši dorazili na Slovácko až tak výrazně oslabení. „Viděl jsem je v Brně proti Žabinským Vlkům, tam hráli v podobné sestavě,“ tvrdí.

„Sice jim chyběli dva hráči ze základu, ale zase tady měli lepšího brankáře Kříže,“ přidává.

Kromě zkušeného gólmana nastoupil za České Budějovice i další bývalý ligový fotbalista Benát. Oba mazáky ale předčil Tomáš Ťok. Někdejší hráč Slovácka na palubovce kraloval, podílel se hned na pěti brankách Hodonína.

Byl u všeho podstatného. „Hráli jsme nádherný futsal,“ rozplýval se Chadzidis.

Podle něj to ale náhoda rozhodně nebyla. Stejně se prý Tango prezentovalo i na předsezonním turnaji v Modřicích a při pohárových duelech s Žabinskými Vlky a Helasem v Brně. „Už tam bylo vidět, že mužstvo má obrovskou sílu. Hlavně proti Helasu to byl absolutní výkon,“ chválil hráče Chadzidis.

„Jsme kolektiv, jedna parta. A já klukům vždycky říkám, že taky jedna rodina. Pokud tomu tak je, ve sportu se hodně dokáže. Věřím, že když to takhle budeme dělat dál, můžeme vychovávat kluky i pro velký fotbal, aby šli dál. Obrovská radost a obrovský respekt před nimi,“ dodal Chadzidis.

Hodonínští futsalisté se pohárovým triumfem naladili na čtvrteční domácí druholigový duel s Olomoucí. Tango první zápas s Modřicemi vyhrálo 5:4, teď se pokusí před vlastním publikem dobrý vstup do sezony potvrdit.

Jihomoravané se už domů těšili. Vždyť ve sportovní hale TEZA naposledy hráli loni v březnu. Před pohárovým zápasem s Českými Budějovicemi absolvovali na Lipové aleji jediný trénink.

„Těšil jsem se hodně. Všechny zápasy jsme až doteď hráli v Brně. Konečně jsme se po té katastrofě, co tady byla, dostali zpátky do haly. Jsme rádi, že už nemusíme na domácí zápasy nikam cestovat,“ dodal Sopůšek.

Na dalšího pohárového soupeře nemyslí. „Necháme se překvapit. Určitě tam ale bude kvalita,“ ví dobře.

Osmifinále Poháru Svazu futsalu ČR -

FC Tango Hodonín – SK Dynamo PCO České Budějovice 8:3 (4:0)

Branky: 3. Vintrlík (Ťok), 8. Ťok (Beneš), 14. Hynek (Ťok), 18. Čech (Bohun, Ťok), 24. Beneš (Ťok), 33. Beneš (Vintrlík), 39. Buc, 40. Buc – 26. Perina, 36. Jasenský, 37. Pecka. Rozhodčí: Slanina, Gasnárek. Žlutá karta: Vintrlík (Hodonín). Diváci: 80.
Hodonín: Hanzlík (Parobek) – Buc, Sopůšek, Vintrlík, Beneš, Ťok, Čech, Bohun, Michalec, Hynek, Rajsigl, Vanda.
České Budějovice: Křížek – Hric, Pecka, Jasanský, Perina, Benát, Hanzlík.