Organizátoři již několik měsíců předem plánují každodenní program kempu. Po raním příchodu děti čeká warm up. „Atletická abeceda, hry, malé soutěže. Po svačině následuje jednotka zaměřená na dětské posilování,“ popisuje vedoucí trenér dopolední část.

Po obědě už je program volnější. „Děti mají chvíli čas samy pro sebe, potom se věnujeme protahovacím cvikům,“ praví Pintera.

Záložník Slovácka Michal Trávník (v bílém dresu) při zápase s Fenerbahce Istanbul.
Záložník Trávník po Fenerbahce: Inkasovaný gól nás nakopl, spadlo to z nás!

Každý den čekají účastníky jiné disciplíny a různá stanoviště, program je velmi pestrý. Ve středu se navíc všichni vydali na celodenní výlet na zámek do Milotic. „Děti ušly devět kilometrů. Někteří rodiče nevěřili, že to i nejmladší čtyřleté děti zvládly,“ chválí organizátor nejmenší účastníky.

Kromě táboru ve Svatobořicích-Mistříně proběhl totožný kemp i v červenci v Hovoranech. „Do budoucna plánujeme ještě třetí v Kyjově. Ale kemp není určen pouze pro místní děti nebo ty, které chodí na naše tréninky ve školním roce. Na kempu máme i spoustu dětí z jiných obcí, se kterými se potkáváme poprvé,“ odkrývá Pintera.

Spolek Děti v pohybu čeká o prázdninách ještě tenisový kemp v Kyjově a zábavná akce pro děti při příležitosti ukončení prázdnin. „V sobotu 20. srpna ve Svatobořicích na fotbalovém hřišti budou pro děti připraveny skákací hrady, soutěže, dětská diskotéka, opékání špekáčků. Akci jsme uspořádali už loni a setkali jsme se s pozitivní reakcí, proto ji zopakujeme. Znovu zveme všechny děti, akce není pouze pro místní,“ dodává Pintera.