V Hodoníně po domácím triumfu zavládla skvělá nálada. Celek ze Slovácka oplatil Ostrovu úvodní porážku a je blízko dalšímu mistrovskému titulu. Nic jistého však Jihomoravanky nemají, bude to boj až do konce.

„Myslím, že utkání rozhodl stejný faktor jako v tom prvním. V Havlíčkově Brodě bodovaly všechny tři domácí hráčky, tentokrát bodovaly naše holky. Je vidět, jak je důležitá vyrovnanost celého družstva. Nám výrazně pomohla Australanka Min Hyung Jee. Věřil jsem jí a jsem moc rád, že udělala dva body, ale nic jistého neměla. Havlíčkův Brod má silný mančaft a boj o titul bude ještě hodně těžký,“ uvedl po utkání velmi spokojený trenér Hodonína Jaroslav Mikeska.

V pátečním střetnutí měl k dispozici všechny hráčky, včetně australské jedničky Min Hyung Jee, která si letos zajistila účast na olympijských hrách v Paříži.

Zahraniční akvizice sice v letošním ročníku prohrála s Tatianou Kukulkovou a také v I. lize s Veronikou Polákovou, ale byla bezesporu pro Hodonín velikou posilou.

Potvrdila to hned ve druhé dvouhře, když za stavu 0:1 nastupovala právě proti Kukulkové.

Klára Červenková (vpravo) vyrazila na zápas Česka s USA společně s rodinou.
Neuvěřitelné, říká o zápase Česka s USA fanynka z Hodonína. Vstupenky byly dárek

Hostující tým šel zásluhou Blaškové do vedení, ale Min Hyung Jee potvrdila své kvality a slovenské reprezentantce vrátila porážku z říjnového extraligového duelu v základní části. Srovnala stav utkání na 1:1.

Obrat završila zkušená Grofová. Domácí opoře se v hodonínské herně mimořádně daří a svojí bojovností doslova soupeřky drtí. Záděrové nedala vůbec žádnou šanci a ve třech setech ji porazila.

Velmi důležitý souboj svedla Min Hyung Jee se Zdenou Blaškovou. Vyrovnaný zápas zvládla lépe australská posila domácího týmu. Prohrála sice první set, ale postupně ovládla dění za stolem a vyhrála 3:1.

Hostující kouč Bohumil Vožický se za nepříznivého stavu rozhodl udělat v sestavě změnu a místo Záděrové poslal do boje juniorku Polákovou. Ta se mnohem zkušenější Partykové vůbec nezalekla a hrála od prvních míčků velmi aktivně. Jenže v koncovce prvního setu ztratila slibné vedení a pak už byla Partyková lepší hráčkou. Zařídila čtvrtý bod a tím i stěhování série zpátky do Havlíčkova Brodu.

O novém mistru republiky se tak rozhodne v neděli od šestnácti hodin v hale HB Ostrov.

Finále extraligy žen ve stolním tenisu - 
SKST Plus Hodonín – HB Ostrov Havlíčkův Brod 4:1, stav série: 1:1.
Výsledky: Natalia PARTYKOVÁ – Zdena BLAŠKOVÁ 0:3 (-4,-7,-5), MIN Hyung Jee – Tatiana KUKULKOVÁ 3:1 (12,-7,6,10), Karin GROFOVÁ – Linda ZÁDĚROVÁ 3:0 (2,7,8), MIN Hyung Jee – Zdena BLAŠKOVÁ 3:1 (-8,4,5,7), Natalia PARTYKOVÁ – Veronika POLÁKOVÁ 3:0 (9,5,6).