Během prvních pěti minut si domácí hráči vypracovali dvouciferný náskok, který postupně navyšovali. Díky vynikající obraně dovolili soupeři v prvním poločase pouze jednadvacet bodů, a do šaten šli s pohodlným náskokem dvaceti bodů. Ve třetí čtvrtině úvod Hodonínu nevyšel, když dvěma ztrátami a třemi jednoduchými koši soupeř nabral druhý dech. Po time outu se ale domácí celek dostal zpátky do tempa a to především díky pivotu Christophovi, jenž kromě důrazu pod košem přidal taky dva úspěšné střelecké pokusy za tři body. Náskok se díky tomu a několika rychlým protiútokům vyšplhal na 63:33. „Za Hodonín poté dostřídali všichni hráči z lavičky. Šanci vycítil rozehrávač hostí Bráblík, který si na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny otevřel soukromou střelnici a během necelých deseti minut domácím nasázel sedm trojek,“ řekl kouč Hodonína Pavel Novotný.

Zpátky do hry se tak vrátili zkušení matadoři Emil Christoph s Tomášem Konečným, kteří si s pomocí svých spoluhráčů pohlídali slušný patnáctibodový náskok. „ Po těch administrativních peripetiích negativně ovlivňujících celé utkání, se hrálo v ponuré atmosféře, na kterou u nás nejsme zvyklí. O to více jsme byli naštvaní a chtěli jsme tu energii přetavit ve vítězství. Až na drobný výpadek na začátku druhého poločasu jsme první tři čtvrtiny hráli pohledný basketbal. V poslední čtvrtině jsem nechal odpočívat některé hráče, aby se do hry dostali všichni. Bohužel jsme ztratili koncentraci a nebyli schopni ubránit jednoho střelce. Takže utkání beru jako povinné vítězství a chci na ně rychle zapomenout,“ zakončil Novotný.

Hodonín - Černá Pole 76:61 (22:13, 19:8, 24:16, 11:24)Body za Hodonín: Christoph 18b., T. Konečný 13b., Chludil 12b.

Po Černých Polích porazili i Uherský Brod


Hodonín – Po sobotní výhře nad Černými Poli byli hodonínští basketbalisté na vítězné vlně. V neděli dopoledne totiž hodonínští Sokoli sehráli další utkání proti Uherskému Brodu, ze kterého vyšli vítězně. Přitom o vítězi nedělního klání bylo rozhodnuté užv první čtvrtině.

Domácí hráči vlétli do zápasu jako uragán. Po třech minutách si trenér hostí musel vzít první time-out, aby své hráče uklidnil. Hodoňané se v úvodních minutách dostali do vedení 14:0 a soupeře nepustili téměř k ničemu. Utkání tak bylo rozhodnuto již po první čtvrtině. Domácí hráči si tentokrát vedení pohlídali a soupeře po sobotní zkušenosti nenechali podruhé nadechnout. „Utkání jsme s přehledem zvládli. Velmi mne těší, že mladí hráči se postupně sehrávají s týmem a jsou plnohodnotnými členy. Z posledních klání mám dobrý pocit,“ řekl kouč Hodonína Pavel Novotný.

Hodonín - Uherský Brod 94:63 (27:9, 23:16, 26:23, 18:15)Nejvíce bodů za Hodonín: Škrhák 19b., Fialík 15b., Chludil 13b.

Stolní tenistky Hodonína nezvládly odvetu s francouzským Metz.
Hodonínské stolní tenistky prohrou s Metz končí v poháru ETTU