Kyjov postoupil do bojů o medaile z prvního místa. V základní skupině si totiž svěřenci trenéra Lukáše Šebesty poradili s Havlíčkovým Brodem i Berounem. A i když ve druhém utkání těsně prohráli s Vysočinou, vyhrál Kyjov díky lepšímu skóre skupinu B.

V semifinále porazil druholigový nováček Kladno a ve finále zdolal i oslabený Kolín, který nastoupil do posledního střetnutí se sedmi hráči. Slovácký celek rozhodl vyrovnaný duel až ve druhé polovině zápasu. Závěr už si v klidu pohlídal.

„Turnaj samozřejmě hodnotím pozitivně. Ukázal nám v čem jsme dobří a na čem ještě musíme zapracovat. Z vítězství máme radost, ale výsledky v žádném případě nepřeceňujeme. Pořád to totiž byla pouze příprava," řekl kouč Jiskry Lukáš Šebesta.

Jeho tým zahájil přípravu na začátku srpna. Ve druhé polovině letních prázdnin nabírali kyjovští basketbalisté především fyzickou kondici. Přípravné utkání přišly na řadu až v září.

V prvním zápase Jiskra prohrála s prvoligovým Zlínem, ve druhém duelu pak porazila Lokomotivu Břeclav. Poslední přípravný duel s rakouským Mistelbachem byl zrušen.

Před startem druhé ligy by se měl Kyjov utkat ještě se Slovanem Černé Pole nebo Břeclaví.

Na konci září se jihomoravský tým představí na turnaji v Lipníku nad Bečvou. „Měli bychom být na novou sezonu dobře připraveni," říká Šebesta, který bude letos mít k dispozici mnohem širší kádr než v minulých sezonách.

Vedení Jiskry se totiž na spolupráci domluvilo hned s pěticí mladých zlínských hráčů. Dres Kyjova budou formou střídavých startů oblékat Luboš Kovařík, Kevin Neusser, Lukáš Dvorský, David Zumer a Jan Krutílek. „Všichni jsou to mladí kluci, kteří si v mateřském oddíle zahrají juniorskou extraligu nebo mužskou první ligu," pravil Šebesta.

Platnou posilou by měl být i Slovák Mario Jaborník, který naposledy působil v Holíči. Šanci mezi muži dostanou i dorostenci Jan Kolman s Michalem Jedovnickým.

Tým by ale měly táhnout opory Lukáš Rubecký nebo Rostislav Ingr. Mazáka Aleše Klimka, který si v Brně zahrál nejvyšší soutěž, trápí zdravotní problémy. „Aleš zatím ještě pořádně netrénoval, ale brzy by se měl přidat k týmu," řekl kyjovský kouč.

Hlavním cílem nováčka je záchrana druhé ligy. „Vůbec nevíme do čeho jdeme," říká Šebesta. „Každopádně chceme hrát atraktivní basketbal, zapojit do týmu mladé hráče, přitáhnout do basketbalové haly více fanoušků a vzbudit zájem o basket u dětí," přidal.

Kyjov začíná druholigovou sezonu v polovině října domácím dvojzápasem s Valašským Meziříčím a Uherským Brodem.

Bernard cup 2013, 8. ročník

Výsledky Kyjova (skupina): Jiskra – Havlíčkův Brod 60:25

Body: Ingr 11, Jaborník 9, Neusser 7 – Nepraš 6, Hartman 4, Kolesa 4, Krajcigr 4

BC Vysočina – Jiskra 46:44

Body: Solař 15, Heřmánek 8, Sedmík 6 – Jaborník 10, L. Rubecký 8, Špaček 7

BK Beroun – Jiskra Kyjov 51:56

Body: Vožeh 10, Lysoněk 9, Šašek 7, Švandlík 7 – Jaborník 14, Gróf 7, Ingr 7, Neusser 7

Pořadí ve skupině B: 1. Kyjov (3 – 2 1 – 160:122 – 5 ), 2. Beroun (3 – 2 1 – 176:144 – 5 bodů), 3. BC Vysočina (3 – 2 1 – 154:119 – 5 bodů), 4. Havlíčkův Brod (3 – 0 3 – 105:210 3

Semifinále: Jiskra – BK Kladno 54:47

Body: L. Rubecký 16, Menšík 8, Jaborník 7 – Duras 15, Calta 9, Gajdoš 5, Habada 5

Finále: BC Kolín – Jiskra 61:67

Body: Vokál 17, Matějka 14, Vokál 13 – Jaborník 20, Ingr 13, L. Rubecký 12.