Už ve středu se parta kouče Tibora Janáse představí na ledě Velkého Meziříčí, duel 41. kola začíná pod dálničním mostem v osmnáct hodin.

Drtiči si moc přáli, aby na Vysočině bylo o co hrát, ale nestalo se. Středeční soupeře nyní dělí nedostižných devět bodů, Velké Meziříčí má navíc ještě jedno dohrávané utkání k dobru. Hodonín tak jede uprostřed týdne „pouze na výlet“, zabojovat o výhru.

Hlavní je, aby se před klíčovými záchranářskými souboji s Bílinou a Řisuty nikdo nezranil. Kádr je úzký, každý hráč bude na konci sezony potřeba.

„Máme před sebou poslední dva zápasy základní části. Jednoznačně musíme doléčit zranění, šrámy, které kluci mají z poslední doby nebo dlouhodobé. To je alfa a omega závěru dlouhodobé soutěže,“ říká hodonínský trenér Tibor Janás.

Hodonínští hokejisté podlehli Opavě 0:3.
Dvaapadesát střel, žádný gól. Drtiči doma proti Opavě neskórovali, padli 0:3

Hokejisté Velkého Meziříčí vyrazili v sobotu do Nového Jičína bez několika opor a s vědomím, že jakýkoliv bodový zisk znamená udržení druholigové soutěže pro příští sezonu.

Na ledě druhého nejlepšího týmu skupiny Východ předvedli hosté skvostný nástup, když ve 4. minutě po brankách Tomáše Střechy a Milana Strnada vedli 2:0! Domácí tým ale do přestávky otočil a vedení udržel po celý zbytek utkání.

I přes prohru v dnešním duelu již má Velké Meziříčí jistotu udržení druhé ligy i pro příští sezonu.

Nejproduktivnějším hráčem hostujícího celku je Tomáš Střecha, který už dokázal nasbírat 42 kanadských bodů (18+24) a je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Na druhé místo v týmové hierarchii klesl Ondřej Malec, jenž je s 28 góly nejlepším střelcem celé soutěže. O čtyři kanadské body méně má David Křenek (19+18).

Tabulce stále s náskokem vévodí hodonínský útočník Tomáš Komínek (27+23).