„Po výrazném úspěchu v Blansku naše páry ve Vyškově střídaly lepší s horšími výkony. Většina z nich přitom postupovala z prvních kol na předních místech, a tak jsme předpokládali, že finálová umístění a stupně vítězů budou opět jasnou záležitostí," řekl zklamaný předseda TK Classic při SVČ Hodonín Stanislav Chovančík.

Většina z hodonínských dvojic ale skončila již v semifinále. „Jako by jim došla šťáva," poznamenal Chovančík.

Adam Prágr s Dominikou Naďovou se po prvním kole z vedoucí příčky propadli na devátou pozici. „Dynamický a přesvědčivý výkon z prvního kola se vytratil. Na parketu se mezi ostatními najednou ztráceli, což by se takovým párům nemělo stávat," pronesl Chovančík.

Filip Schwoiser s Klárou Megovou v kategorii junior II-B-LAT vybojovali šesté místo. Do semifinále přitom po parádním výkonu v silné konkurenci postupovali mezi prvními čtyřmi dvojicemi. „I oni jako by se zalekli a ve finále ze svého výkonu slevili," všiml si Chovančík. Ten připomněl, že v kategorii junior II-C-STT, která není jejich hlavní, si na své konto připsali ještě deváté místo.

Z prvního kola kategorie dospělých B-LAT se neprobojovali ani Tomáš Hromek s Veronikou Padalíkovou, kteří svoji pouť ukončili na deváté pozici.

Podzimní cena Vyškova se naopak vydařila Petru Svěrákovi s Lilianou Gromusovou. Ti si do své sbírky přidali bronz, který urvali v kategorii děti E-II. Mezi juniory-II.-E pak byli čtvrtí. „Tato mladičká dvojice si zatím vede opravdu velmi dobře," pochválil naděje hodonínský šéf.

Chovančíka potěšili i Lukáš Semela s Katarínou Kubíčkovou. Pár TK Classic se v Uherském Hradišti postaral o překvapení, když v kategorii dospělých C-LAT nečekaně dominovali. „Byl to jejich první start po dlouhé době a po návratu zraněné partnerky," informoval Chovančík.

Cílem bylo finále

Na nevydařený výkon z Vyškova brzy zapomněli Tomáš Hromek s Veronikou Padalíkovou, kteří si z Uherského Hradiště odvezli po velmi vydařeném výkonu v kategorii dospělých B-LAT páté místo.

Na WDSF International Open v rumunském Temešváru bojovali o body do světového žebříčku v kategorii latina Václav Masaryk s Klárou Chovančíkovou.

Známá dvojice do Rumunska odjížděla s cílem prosadit se do finále a obhájit loňské páté místo. „Vzhledem ke kvalitně obsazené soutěži a především silné enklávě rumunských párů to byl poměrně vysoký cíl. Splnit se bohužel nepodařil, i když několik porotců dávalo náš pár na první tři místa," pravil Chovančík. Skupina porotců z jižních zemí se však přiklonila právě k rumunským a moldavskému páru. „Je to škoda, protože z prvního, druhého i třetího kola postupovala naše dvojice ze třetí pozice," posteskl si Chovančík.

Finále pak elitnímu hodonínskému páru uniklo jen těsně. „Konečné sedmé místo je i tak velmi slušným výsledkem, kterého si na této mezinárodní úrovni velmi ceníme," dodal předseda TK Classic při SVČ Hodonín.